20.08.2018

Zmiana w ścisłym kierownictwie Henkla

Kiril Marinov nowym dyrektorem zarządzającym działu Beauty Care w Henkel Polska

Kiril Marinov został mianowany nowym dyrektorem zarządzającym działu Beauty Care (kosmetyków) w polskim oddziale firmy Henkel. Na nowym stanowisku odpowiada za tworzenie i realizację strategii marketingowych i sprzedażowych dla takich marek Henkla jak Schwarzkopf, Palette, Taft, Syoss, got2b, Schauma, Gliss Kur, Fa czy Vademecum.

Kiril Marinov pracuje dla firmy od 2003 r. Swoją karierę w Henklu rozpoczął jako przedstawiciel handlowy w bułgarskim oddziale, następnie pełnił szereg funkcji w działach marketingu i sprzedaży w Bułgarii oraz Austrii. W ostatnich latach jako dyrektor zarządzający działu Beauty Care w Henkel Baltics odpowiadał za marketing i sprzedaż kosmetyków Henkla na Litwie, Łotwie i Estonii.

Kiril Marinov na obecnym stanowisku dyrektora zarządzającego działu Beauty Care Henkel Polska będzie odpowiedzialny za umocnienie wiodącej pozycji rynkowej kosmetycznych marek Henkla na polskim rynku oraz zapewnienie bardzo dobrych wyników sprzedażowych w nadchodzących latach.  Jako szef zespołu Beauty Care będzie chciał go dobrze przygotować nie tylko do mierzenia się z obecnymi i przyszłymi wyzwaniami, ale także umiejętnego wykorzystywania pojawiających się szans.

 – Możliwość pracy w polskim oddziale Henkla, największym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, jest dla mnie wielkim zaszczytem. Cieszę się, że będę mógł podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, by wspólnie z nowym zespołem umacniać silną pozycję Henkla na polskim rynku kosmetycznym, który jest niezwykle zróżnicowany i złożony, a przez to interesujący. Polska kultura i mentalność są mi szczególnie bliskie, dlatego tym bardziej cieszę się, że będę miał okazję współtworzyć ofertę dopasowaną do potrzeb lokalnych konsumentów – mówi Kiril Marinov.

Nowy dyrektor zarządzający działu Beauty Care Henkel Polska jest Bułgarem, ma 40 lat. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej DA Tsenov. Jest żonaty i ma dwoje dzieci. Prywatnie interesują go podróże i taniec.

Informacje prasowe (2,61 MB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych