15.06.2018

Fabryka Henkla w Raciborzu z certyfikatem ISO 45001

Najnowsze światowe standardy zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy w zakładzie produkcyjnym Henkla

Fabryka Henkel Polska w Raciborzu, jako pierwszy zakład produkcyjny firmy na świecie uzyskała certyfikat zgodności z normą ISO 45001. ISO 45001 to nowo wprowadzona międzynarodowa norma dotycząca bezpieczeństwa i higieny pracy.

ISO 45001 to nowy międzynarodowy standard, który określa wymagania systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy a także wytyczne dotyczące jego stosowania – po to, aby umożliwić organizacjom proaktywną poprawę wyników w zakresie BHP. Jego podstawowy cel to ograniczenie liczby wypadków i poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy. Norma została wprowadzona na całym świecie w marcu br.

Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom w zakładzie w Raciborzu traktujemy priorytetowo. Stąd też decyzja o ubieganiu się o najnowszy certyfikat ISO w tym zakresie. Audyt przeprowadzony w tym celu przez zewnętrzną firmę Quality Austria, potwierdził, że nasza fabryka spełnia wszystkie kryteria certyfikacji ISO 45001. Jesteśmy z tego niezmiernie dumni i jesteśmy przekonani, że inwestycja ta przełoży się na bezpieczeństwo i komfort pracy naszej załogi – powiedział Adrian Wycisk, dyrektor fabryki w Raciborzu.

Oprócz wdrożenia normy ISO 45001, zakład w Raciborzu pozytywnie przeszedł proces ponownej certyfikacji posiadanych już certyfikatów tj.: ISO 9001 – system zarządzania jakością, ISO 14001 – system zarządzania środowiskowego oraz ISO 50001 system zarządzania energią. Wszystkie powyższe normy ISO są wzajemnie kompatybilne, co zapewnia organizacji zintegrowany system zarządzania.

Nowa norma zastępuje dotychczas obowiązującą normę OHSAS 18001:2007

O zakładzie produkcyjnym w Raciborzu
Raciborski zakład produkuje proszki oraz żele do prania na potrzeby polskiego rynku oraz kilkunastu innych krajów w regionie CEE. Jest również producentem półproduktu chemicznego, wykorzystywanego w pozostałych fabrykach detergentowych Henkla w regionie. Przez ostatnie lata fabryka była drugim największym na świecie zakładem produkcji proszków do prania należącym do Henkla, systematycznie zwiększającym efektywność finansową działań produkcyjnych. Ponadto zakład od lat szczyci się podejmowaniem wielu działań prośrodowiskowych, ograniczających zużycie wody, energii i wytwarzanie odpadów w procesach produkcyjnych. Zakład w Raciborzu jako jeden z pierwszych w Polsce a równocześnie jako pierwszy na świecie zakład firmy Henkel, uzyskał certyfikat zgodności z międzynarodową normą zarządzania energią ISO 50001. W 2018 r. zakład został wyposażony w nową linię produkcyjną, dzięki której jego asortyment został wzbogacony o płynne środki piorące, co zwiększyło znaczenie fabryki zarówno na arenie międzynarodowej jak i lokalnie.

Informacje prasowe (1,34 MB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych