• Polska
  • Kontakty
  • Dodaj do biblioteki
  • Udostępnij
Menu
Search

Oceny niezależne

Oceny i uznanie niezależnych ekspertów zwiększa przejrzystość działań rynkowych i jest dla nas źródłem ważnej informacji o tym, jak dobrze udaje nam się wdrażać naszą strategię zrównoważonego rozwoju. 

Nasze zaangażowanie i skuteczność działania w tych obszarach potwierdzają liczne nagrody i niezależne opracowania. Poza obecnością w międzynarodowych rankingach i ratingach coraz ważniejszem staje się uznanie na poziomie regionalnym.

Ratingi, rankingi i indeksy

Zurych: Firma Henkel otrzymała nagrody Gold Class oraz Industry Mover w zestawieniu Sustainability Yearbook 2017 – liście liderów zrównoważonych praktyk z różnych sektorów biznesowych, wyłanianych przez RobecoSAM w dorocznej ocenie zrównoważonych praktyk. Ponad 3000 największych firm z całego świata co roku dostaje zaproszenie do uczestnictwa w badaniu.

Francja: Jako członek inicjatywy Together for Sustainability (Wspólnie dla zrównoważonego rozwoju) firma Henkel ponownie została oceniona przez międzynarodową agencję ratingową EcoVadis. Opierając się na ocenie korporacyjnej odpowiedzialności biznesu, Henkel uzyskał najwyższą ocenę w kategorii.

Logo Sustainalytics

Amsterdam: Ranking Zrównoważonego Rozwoju 2016 opublikowany przez Sustainalytics uznał firmę Henkel za światowego lidera w branży “Household & Personal Products”. Analiza porównawcza polega na ocenie działań na rzecz środowiska, społeczności oraz ładu korporacyjnego według standardu ESG.

World's Most Ethical Companies® Honoree 2016

Nowy Jork: Henkel został wyróżniony tytułem najbardziej etycznej firmy 9 raz z rzędu! W ocenie poszczególnych przedsiębiorstw eksperci biorą pod uwagę między innymi takie obszary, jak ład korporacyjny, rozwiązania na rzecz rozwoju innowacyjności, styl zarządzania, wykorzystanie swoich możliwości do zarządzania systemami, zarządzanie reputacją czy budowanie kapitału ludzkiego.

Zurych: W 2016 roku STOXX Limited ponownie umieścił firmę Henkel w zestawieniu STOXX Global ESG Leaders Indices. Organizacje oceniane są w kontekście działań z zakresu ochrony środowiska, zaangażowania społecznego i zarządzania. Bazowe dane dostarczane są przez duńską agencję ratingową Sustainalytics.

Logo Oekom Research

Monachium: Henkel utrzymuje się wysoko w kolejnych zestawieniach Oekom Research. Z oceną B, Henkel jest liderem w sektorze dóbr konsumenckich. Od 1993 roku Oekom Research aktywnie wspiera kreowanie rynku zrównoważonych inwestycji.

Logo Global Challenges Index

Hamburg: W 2016 roku Henkel ponownie został uwzględniony na liście Global Challenges Index, która obejmuje zaledwie 50 firm z całego świata, nominowanych przez Börse Hannover oraz niemiecką agencję ratingową Oekom Research. Henkel znajduje się w zestawieniu Global Challenges Index od 2007 r.

MSCI World ESG Index and MSCI Europe ESG Index

Nowy Jork: Henkel ponownie został uwzględniony w indeksie Sustainability Indices MSCI World ESG oraz MSCI Europe ESG. Na światowym indeksie ESG znajdują się firmy charakteryzujące się silnym zarządzaniem ryzykiem i szansami w odniesieniu do ich wpływu na środowisko, do efektywności społecznej i zarządzania (ESG).

Logo FTSE 4 Good

Londyn: 2016 to szesnasty rok z rzędu obecności Henkla w indeksie etycznych firm FTSE4Good, zainicjowanym w 2001 roku przez Financial Times i londyńską giełdę.

Global 100 Most Sustainable Corporations in the World

Toronto: Henkel na piętnastym miejscu wśród 100 Najbardziej Zrównoważonych Firm na Świecie w 2017 roku. Lista tworzona jest przez Corporate Knights, firmę doradczą z zakresu mediów i inwestycji. Przedsiębiorstwa wyróżnione w światowym Indeksie 100 są liderami zrównoważonego rozwoju w swoich branżach.

Logo Ethibel Pioneer and Excellence

Paryż: Podobnie jak w latach ubiegłych, także w 2016 roku Henkel został uwzględniony na indeksach zrównoważonego rozwoju Excellence Europe and Excellence Global Sustainability Indices i Ethibel Pioneer and Excellence Investment Registers. Włączenie przez Forum Ethibel plasuje Henkla jako lidera w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu w branży.

Dow Jones Sustainability Index

Zurich / Nowy Jork: W 2016 roku Henkel znalazł się na liście światowego indeksu Dow Jones Sustainability Index World, do którego przynależy tylko 10% z 2500 największych firm na świecie. Badanie oparte jest na ekonomicznych, środowiskowych oraz społecznych kryteriach. Powstało dzięki współpracy S&P Dow Jones Indices i szwajcarskiej agencji RobecoSAM. Od rozpoczęcia działalności w 1999 roku, Henkel aż 8 razy został uznany liderem w branży.

Logo NYSE Euronext

Paryż: Tak jak w zeszłych latach, podobnie w 2016 roku, Henkel został uwzględniony na indeksach zrównoważonego rozwoju Excellence Europe i Excellence Global Sustainability, a także Ethibel Pioneer oraz Excellence Investment Registers. Włączenie przez Forum Ethibel plasuje Henkla jako lidera w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu w swojej branży.

Logo Carbon disclosure project

Londyn: Henkel uczestniczy w projekcie oceny śladu węglowego produktów we współpracy z Carbon Disclosure Project (CDP) od 2004 r, którego celem jest zwiększanie przejrzystości działań rynkowych, także w interesie inwestorów. CDP obejmuje badania ilościowe i jakościowe w obszarze zmian klimatycznych (ocena: B), wody i lasów.

Logo ECPI

Mediolan: Firma Henkel obecna jest na indeksach “ECPI Euro Ethical Equity” i “ECPI EMU Ethical Equity”. Według procedury screeningowej przyjętej przez ECPI 150 spółek giełdowych obecnych na liście ECPI posiada najwyższą rekomendację inwestycyjną na rynku europejskim (“Euro”) i w europejskiej Unii Gospodarczej i Walutowej (“EMU”). ECPI S.r.I. jest częścią Gruppo Medio S.p.A. Początki indeksów etycznych ECPI sięgają 1999 r.

Logo Züricher Kantonalbank

Zurych: W 2016 r. Henkel ponownie otrzymał najwyższą ocenę “AAA” w ratingu zrównoważonego rozwoju Zürcher Kantonalbank (ZKB). W ten sposób potwierdzono pozycję Henkla na liście zrównoważonych inwestycji banku ZKB, na podstawie której tworzona jest oferta produktów inwestycyjnych oferowanych przez banki szwajcarskie.