28 kwi 2017

Henkel ponownie doceniony za działania w zakresie CSR

Piąty Listek CSR Polityki dla Henkla

Henkel Polska został wyróżniony Białym Listkiem CSR POLITYKI w corocznym zestawieniu największych firm w Polsce, które prowadzą działania w sposób opierający się na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.

Tygodnik POLITYKA i firma doradcza Deloitte opublikowali już po raz szósty coroczne zestawienie największych firm w Polsce, które w rozwoju swojego biznesu stawiają na zrównoważony rozwój i społeczną odpowiedzialność. Ranking opiera się na wynikach ankiety rozesłanej do firm o przychodach powyżej 250 mln złotych. Ankieta została przygotowana na podstawie wytycznych międzynarodowej normy społecznej odpowiedzialności ISO 26000. Norma ta obejmuje siedem kluczowych obszarów odpowiedzialności: ład korporacyjny, prawa człowieka, zachowanie wobec pracowników, ochronę środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesową i zaangażowanie społeczne.

Biały Listek CSR to kolejne wyróżnienie z zakresu odpowiedzialnego biznesu dla Henkla w tym roku. Dobre praktyki firmy, zarówno długoletnie jak i nowe, po raz kolejny znalazły się na łamach prestiżowego raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, który jest opracowywany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Dodatkowo, Henkel otrzymał statuetkę gratulacyjną za dziesięcioletnią współpracę z Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach Programu Partnerstwa.

Rokroczne zestawienie Listków CSR magazynu Polityka cieszy się coraz większym poważaniem wśród organizacji, o czym świadczy zwiększająca się liczba firm, które decydują się wziąć udział w badaniu – w tym roku było ich aż 111. Wyróżnienia: Złote, Srebrne i Białe Listki CSR otrzymały w sumie 64 przedsiębiorstwa.