21 kwi 2017

Henkel wspiera studentów

Henkel po raz drugi partnerem konkursu Karierosfera

Henkel Polska już po raz drugi był partnerem Karierosfery – prestiżowego, konkursu wiedzy biznesowej dla studentów. Firma była opiekunem cieszącej się największym zainteresowaniem kategorii konkursowej: „marketing”. Zwycięzca konkursu w tej dziedzinie odbędzie płatny staż w strukturach Henkla.

Karierosfera to prestiżowy konkurs wiedzy biznesowej skierowany do studentów z całej Polski. W tegorocznej edycji wzięło udział prawie 4400 studentów z takich miast jak Warszawa, Łódź, Lublin, Kraków, Wrocław czy Gdańsk. Mieli oni możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w jednej z pięciu dziedzin tematycznych: marketing, bussines inteligence, audyt, prawo, podatki. Podobnie jak w latach ubiegłych, do przejścia były trzy etapy: test internetowy, test pisemny i opracowanie konkretnego zadania w ramach studium przypadku, przygotowanego przez opiekuna danej dziedziny. Nagrodą główną w każdej dziedzinie było odbycie płatnego stażu w strukturach firmy – Patrona kategorii.

Firma Henkel była opiekunem kategorii „marketing”, która okazała się najpopularniejsza wśród studentów – wybrała ją aż 1/3 uczestników konkursu, co sprawiło, że musieli się oni wykazać wysokim poziomem merytorycznym. Po przejściu ostatniego etapu, przygotowanego przez Henkla studium przypadku na temat wprowadzenia na rynek nowego produktu marki Indola, najlepszy spośród dwunastki finalistów okazał się Tomasz Obidziński, który odbędzie staż w strukturach firmy. Dodatkowo Patron przyznał nagrody pieniężne trojgu najwyżej ocenionym uczestnikom, a wszyscy finaliści otrzymali prezenty w postaci produktów marek własnych Henkla.

„Ogromnie cieszę się, że już po raz kolejny możemy dać młodym ludziom szansę na rozpoczęcie kariery w naszej firmie. To niepowtarzalna szansa zarówno dla nich,  jaki i dla nas: spotkania z ambitnymi i pełnymi pomysłów ludźmi stanowią dla nas ważne źródło inspiracji – podsumowała Beata Burchard, ‎Senior Brand Manager, odpowiedzialna za projekt z ramienia Henkla.

Informacje prasowe (1,34 MB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych