14 lis 2016

Henkel Polska startuje z ogólnopolskim konkursem dla studentów na realizację własnego projektu związanego z odpowiedzialnością społeczną

CSR Masters – działaj z Henklem!

Pomoc dla domów dziecka, warsztaty edukacyjne, inicjatywy społeczno-kulturalne aktywizujące seniorów, a może akcja sadzenia drzew? To tylko kilka propozycji niesienia pomocy lokalnym społecznościom, które można zrealizować dzięki wygranym w CSR Masters. Zapraszamy studentów z całego kraju do zgłaszania swoich autorskich projektów z obszaru odpowiedzialności społecznej.

Ogólnopolska inicjatywa firmy Henkel skierowana jest do studentów polskich uczelni wyższych. Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić 2-4 osobową drużynę i do 6 grudnia wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zgłaszane projekty powinny dotyczyć jednej z dwóch kategorii: działania prospołeczne, edukacja i kultura lub aktywności ekologiczne i prozdrowotne.

Komu można pomóc?

Podczas wyboru beneficjentów projektu istnieje pełna dowolność – mogą to być dzieci, studenci, uczniowie, osoby starsze, bezrobotni itd. Istotne, aby odbiorcy byli zrzeszeni w ramach instytucji jak np. fundacja, szkoła, szpital czy dom kultury.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, jury wybierze trzy najlepsze projekty z każdej z dwóch kategorii. Sześć wybranych drużyn zostanie zaproszonych do finału, gdzie zadaniem uczestników będzie przygotowanie krótkiego filmu promującego inicjatywę, który muszą nadesłać do 22 stycznia 2017. O tym, które dwie drużyny z każdej kategorii otrzymają 5 000 zł na realizację projektu, zdecydują internauci w głosowaniu, które rozpocznie się 24 stycznia i będzie trwało dwa tygodnie. Zwycięskie projekty CSR Masters zostaną wyłonione 8 lutego 2016. Dodatkowo, zwycięzcy konkursu zostaną zaproszeni na specjalny lunch z przedstawicielami zarządu firmy, w tym z prezesem Henkel Polska – Januszem Gołębiewskim. Podczas wieńczącego konkurs spotkania będzie możliwość rozmowy  m.in. na temat roli CSR z perspektywy firmy.

„CSR Masters – działaj z Henklem”, czyli lepszy start na rynku pracy

Projekt inicjowany przez firmę Henkel, daje nie tylko korzyści beneficjentom konkursu, ale jest okazją dla studentów do zdobycia cennego doświadczenia w planowaniu i zarządzaniu projektem. Laureaci konkursu poznają też kadrę zarządzającą firmy Henkel, która podzieli się z nimi swoją wiedzą z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest dla nas niezwykle ważna, dlatego zdecydowaliśmy się na organizację 1. edycji „CSR Masters – Działaj z Henklem!”. Wierzymy w potencjał studentów i chcemy, żeby razem z nami angażowali się w działania na rzecz społeczności lokalnych. Wiemy, jak ważne jest edukowanie młodego pokolenia z zakresu CSR, dlatego chcemy motywować młodych ludzi do niesienia pomocy i rozwijać w nich poczucie odpowiedzialności za środowisko – mówi Karolina Szmidt, dyrektor HR, Henkel Polska i Cluster North-East.

Więcej informacji dotyczących konkursu na stronie: http://csrmasters.pl

Informacje prasowe (42,92 KB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych