19 paź 2016

Rusza charytatywna akcja „Pomóż dzieciom sięgnąć gwiazd”

Henkel Polska i Kaufland dla SOS Wiosek Dziecięcych

Henkel i Kaufland zapraszają do udziału w akcji „Pomóż dzieciom sięgnąć gwiazd” realizowanej na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Od  20 października do 30 listopada część dochodu ze sprzedaży produktów wybranych marek producenta w sieci sklepów Kaufland zostanie przeznaczona na wyposażenie w nowoczesny sprzęt 12 świetlic środowiskowych prowadzonych przez Stowarzyszenie. Pozwoli to zorganizować ciekawe zajęcia dodatkowe podopiecznym organizacji, dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

Każdy, kto między 20 października a 30 listopada kupi w sieci Kaufland produkty marek: Persil, E, K2r, Perwoll, Silan, Somat, Pur, Bref, Clin, Gliss Kur, Taft, Syoss, Schauma, Palette, Fa, Vademecum i Denvit, dokłada symboliczną cegiełkę do nowoczesnego wyposażenia w świetlicach SOS Wiosek Dziecięcych. Zebrane środki będą przeznaczone na zakup laptopów, drukarek i rzutników, co pozwoli prowadzić w świetlicach jeszcze ciekawsze zajęcia pozaszkolne, a tym samym rozwijać pasje i zainteresowania podopiecznych Stowarzyszenia.

„W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnej technologii jest elementem kluczowym w rozwoju młodego człowieka. Jako firma mamy świadomość, że nie każdy go posiada. Dlatego też niezmiernie cieszymy się, że możemy po raz kolejny wesprzeć SOS Wioski Dziecięce, w tak słusznej, edukacyjnej inicjatywie – powiedziała Dorota Strosznajder, pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska. „Doposażenie świetlic to element wyrównywania szans, ale też podkreślenie roli nowoczesnej edukacji w tym zakresie” – dodała.

Świetlice  wsparcia dziennego SOS Wiosek Dziecięcych to miejsca spotkań zarówno dla dzieci jak i ich rodzin. Działają w ramach Programu Umacniania Rodziny. Niemal 1000 podopiecznych Stowarzyszenia z rodzin dotkniętych problemami społecznymi – dzieci w wieku 6-17 lat, może spędzać tam aktywnie i produktywnie czas po szkole. Oprócz zajęć edukacyjnych, językowych czy sportowych dla dzieci i młodzieży w świetlicach prowadzone są również warsztaty z rodzicami, które mają na celu umacnianie więzi  rodzinnych. Poza działalnością edukacyjną i socjoterapeutyczną świetlice organizują również darmowe porady prawne i szkolenia dla rodziców.

„Wspieramy Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce jako partner strategiczny od ponad roku. Wiemy jak ważny jest równy dostęp do edukacji i nowoczesnych technologii w procesie wyrównywania szans. Realna pomoc – tak jak w przypadku wyposażenia świetlic – to najlepszy sposób na naukę, zabawę oraz rozwój dziecięcych talentów i pasji. Dlatego też bez wahania zdecydowaliśmy się wziąć udział w akcji” - powiedział Krzysztof Szponder, wiceprezes zarządu Kaufland Polska.

Akcja doposażania świetlic to kolejny przejaw zaangażowania firm Henkel i sieci Kaufland w Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Henkel Polska, w ramach wolontariackiego  programu pracowniczego - „Shaping Futures”, już od kilku lat realizuje warsztaty fryzjerskie dla młodych podopiecznych Stowarzyszenia. Kaufland z sukcesem realizuje wiele projektów w ramach wolontariatu pracowniczego na rzecz dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych - ,,Każdy telefon może pomóc’’, Dzień Dziecka, czy aktywny udział pracowników firmy Kaufland w ,,Biegu po uśmiech’’ w SOS Wiosce w Kraśniku.

„W świetlicach  SOS nasi podopieczni otrzymują posiłek, odrabiają lekcje, organizujemy im zajęcia dodatkowe z angielskiego, matematyki, tańca czy sportowe. Rozwijamy ich pasje i umiejętności. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu będziemy mogli prowadzić jeszcze bardziej wartościowe warsztaty dla dzieci jak i całych rodzin. To dla nas nieoceniona pomoc” – mówi Anna Choszcz-Sendrowska, PR Manager Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Więcej szczegółowych informacji na stronie www.wioskisos.org

Informacje prasowe (480,43 KB)

Rusza charytatywna akcja „Pomóż dzieciom sięgnąć gwiazd”

Dorota Strosznajder Henkel Corporate Communications Poland, Estonia, Latvia, Lithuania +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych