11 sie 2016

Schwarzkopf Professional kształtuje przyszłość podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych

To już trzecia edycja międzynarodowego programu Schwarzkopf Professional „Shaping Futures”, która  tym razem odbędzie się w Siedlcach. Jego celem jest stworzenie młodym ludziom szans na lepszą przyszłość poprzez naukę zawodu fryzjera. W tegorocznej edycji 12 młodych podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce pod okiem specjalistów zdobywa podstawy technik fryzjerskich.

Od 1 sierpnia 2016 roku na terenie SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach trwają warsztaty w ramach programu „Shaping Futures”. W dziesięciodniowym szkoleniu bierze udział 12 podopiecznych Stowarzyszenia z Karlina oraz Siedlec. Ich trenerami są fryzjerzy-wolontariusze Schwarzkopf Professional.

Bardzo się cieszymy, że już po raz trzeci międzynarodowy program Shaping Futures realizowany jest w Polsce. Wierzymy, że dzięki niemu możemy tworzyć młodym ludziom szanse na lepszą przyszłość. W inicjatywę, jako wolontariusze, angażują się nie tylko nasi styliści, ale także klienci. Możliwość nauki od znakomitych ekspertów, pasjonatów to szansa na zdobycie solidnej wiedzy, ale także cennego know-how. Prowadzący dzielą się własnymi doświadczeniami, opowiadając o początkach swojej kariery, pracy w zawodzie, a także o prowadzeniu własnego salonu – mówi Ewa Wojciechowska, Schwarzkopf Professional.

Pod okiem stylistów młodzież będzie miała szansę poznać podstawy technik fryzjerskich oraz zdobyć fachową wiedzę na temat zabiegów stylizacyjnych i pielęgnacyjnych. Trenerzy nie tylko zaszczepiają w młodzieży pasję do tego zawodu, ale także dzielą się swoimi doświadczeniami i praktyką pracy w salonie.

Brałam udział w warsztatach w ubiegłym roku. Wtedy przekonałam się, że podoba mi się praca fryzjera i chcę to robić, dlatego zgłosiłam się do kolejnej edycji. Dzięki tym zajęciom zwiększyłam swoje umiejętności. Jestem wdzięczna naszym nauczycielom, że pokazali tajniki swojej pracy, to bardzo mili ludzie. – mówi 16 letnia Magda, podopieczna z Koszalina.

W warsztatach wzięły udział dzieci w wieku od 14 do 17 lat. Najmłodsza uczestniczka, Natalia, zapytana kim zostanie w przyszłości, z uśmiechem odpowiada, że fryzjerką.

O programie i partnerzy:

Program „Shaping Futures” to międzynarodowa wolontariacka inicjatywa należącej do firmy Henkel marki Schwarzkopf Professional. Celem programu jest stworzenie młodym ludziom szans na lepszą przyszłość poprzez naukę zawodu fryzjera. Jednym z ekspertów zaangażowanych w międzynarodowe działania w ramach programu jest ambasadorka Schwarzkopf Professional, Anna Kulec-Karampotis, znana z działalności charytatywnej właścicielka sieci ponad 60 salonów fryzjerskich Trendy Hair Fashion.

Informacje o Stowarzyszeniu
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce to organizacja działająca od blisko 70 lat w 135 krajach. Niesie pomoc dzieciom tworząc rodzinne formy opieki zastępczej nazywane SOS Wioskami Dziecięcymi. Prowadzi skierowane do rodzin zagrożonych rozpadem programy wsparcia oraz wspólnoty młodzieżowe, w których młodzi ludzie opuszczający Wioski SOS pod okiem opiekunów uczą się samodzielnego życia.