19 lut 2016  Düsseldorf / Niemcy

Nowa osoba na czele Henkel Beauty Care od 1 maja 2016

Pascal Houdayer zastąpi Hansa Van Bylena na stanowisku wice-prezesa odpowiedzialnego za sektor Henkel Beauty Care

Pascal Houdayer (46), obecnie Corporate Senior Vice President w dziale Laundry & Home Care (środków piorących i czystości), z dniem 1 marca 2016 wejdzie w skład światowego zarządu firmy Henkel, a od 1 maja 2016 zastąpi Hansa Van Bylena  (54), na stanowisku wice-prezesa odpowiedzialnego za sektor Beauty Care (kosmetyków). Tego samego dnia Hans van Bylen obejmie stanowisko prezesa zarządu, zastępując Kaspera Rorsteda, który z końcem kwietnia opuści firmę.

Pascal Houdayer pracuje w Henklu od 2011 roku. Obecnie w ramach działu Laundry & Home Care (środków piorących i czystości) jest odpowiedzialny za międzynarodowy marketing oraz strategię działań w internecie dla regionu  Azji i Pacyfiku. Wcześniej od 1993 roku pracował w firmie Procter & Gamble w działach Home Care i Body Care w Europie, Ameryce Północnej i Stanach Zjednoczonych.

- Jestem bardzo zadowolona z decyzji o mianowaniu wewnętrznego następcy dla Hansa van Bylena. Pascal Houdayer ma długoletnie i międzynarodowe doświadczenie w sektorze dóbr konsumenckich. Ta nominacja jest potwierdzeniem skuteczności strategii rozwoju menedżerskich talentów w Henklu – powiedziała Simone Bagel-Trah, przewodnicząca Rady Nadzorczej i Zgromadzenia Akcjonariuszy.

Pascal Houdayer urodził się w Eaubonne, we Francji, w 1969 roku. Jest absolwentem ESSEC Business School w Paryżu. Ukończył wydział matematyki oraz studia MBA. Jest żonaty i ma troje dzieci.  

W 2014 sektor Henkel Beauty Care (kosmetyków) odnotował sprzedaż w wysokości 3.5 miliarda euro i wypracował zysk w wysokości 544 milionów euro. Oferta kosmetyczna firmy obejmuje produkty rynkowe: do włosów, do pielęgnacji ciała i twarzy oraz higieny jamy ustnej, oraz kosmetyki profesjonalne do salonów fryzjerskich.  Najważniejsze marki to Schwarzkopf, Dial i Syoss.