26 paź 2015

Henkel Polska partnerem międzynarodowej konferencji FOB

Firma Henkel Polska została partnerem konferencji „Biznes, który zmienia świat”. Wydarzenie to było kluczowym elementem obchodów 15 lat partnerstwa na rzecz CSR w Polsce, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Konferencja „Biznes, który zmienia świat” odbyła się w dniach 20-21 października 2015 r. w warszawskim Kinie Praha. Zgromadziła przedstawicieli firm z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, organizacji społecznych oraz administracji publicznej z kraju i zagranicy. Gościem specjalnym konferencji, którego wykład otworzył część merytoryczną wydarzenia, był profesor Guy Standing z Uniwersytetu w Londynie, twórca pojęcia „prekariat”, autor książki „Prekariat. Nowa niebezpieczna klasa”. Spotkanie obfitowało także w inne wykłady oraz debaty specjalistów i praktyków, którzy przyglądali się rozwojowi CSR w Polsce i na świecie.

Podczas Okrągłego Stołu Prezesów zatytułowanego „Co CSR dał biznesowi i społeczeństwu”, Janusz Gołębiowski, prezes Henkel Polska, dzielił się doświadczeniami w zakresie wspierania i realizacji idei CSR w biznesowej praktyce.  - CSR i zrównoważony rozwój to dla Henkla przede wszystkim sposób prowadzenia biznesu. Jest on obecny na każdym poziomie zarządzania firmą. Przejawia się w procesach produkcyjnych, w formułach naszych produktów, w naszej trosce o pracowników czy w etyce działania. Mamy wiele dobrych praktyk w Henklu – powiedział Janusz Gołębiowski. - Ale CSR to także wspieranie lokalnych społeczności. W Henklu korzystamy tutaj z Programu Wolontariatu Pracowniczego i społecznej wrażliwości naszych pracowników, którzy najlepiej znają potrzeby lokalnych społeczności, w których na co dzień funkcjonują – dodał.

Drugiego dnia konferencji jedną z prelegentek w bloku programowym Forum Odpowiedzialnego Biznesu była Agnieszka Kramm, psycholożka, członkini zarządu Fundacji Miejsce Kobiet. Opowiadała o programach wspierania kobiet, które prowadzi Fundacja, w tym o projekcie aktywizacji zawodowej kobiet „W drodze do pracy”, realizowanym od 2013 we współpracy z Henkel Polska.

Zaangażowanie Henkla w projekty FOB

Konferencja „Biznes, który zmienia świat” jest kolejną tegoroczną inicjatywą realizowaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w której wziął udział Henkel. Firma zaangażowała się także w działania realizowanej przez FOB Ligii Odpowiedzialnego Biznesu (LOB) – największego programu szerzącego wiedzę z zakresu CSR w środowisku akademickim oraz w szkołach średnich. W edycji 2014/2015 LOB-u Henkel został partnerem Konkursu Wiedzy o CSR oraz Akademii Odpowiedzialnego Biznesu - największej i najstarszej ogólnopolskiej konferencji dla studentów poświęconej zagadnieniom CSR i zrównoważonego rozwoju.

Henkel Polska był partnerem międzynarodowej konferencji FOB

Podczas Okrągłego Stołu Prezesów Janusz Gołębiowski, prezes Henkel Polska, dzielił się doświadczeniami w zakresie wspierania i realizacji idei CSR w biznesowej praktyce

Agnieszka Kramm z Fundacji Miejsce Kobiet opowiadała m.in. o projekcie aktywizacji zawodowej kobiet „W drodze do pracy”, realizowanym we współpracy z Henkel Polska