25 wrz 2015  Warszawa

Trendy w koloryzacji włosów w sezonie Jesień/Zima 2015/2016 

Miedziana czerwień, platynowy blond czy ponadczasowy brąz?

Możesz być znudzona swoim naturalnym kolorem włosów albo po prostu mieć ochotę na nowy styl. Jest wiele powodów, aby zmienić naturalny kolor włosów… Pytanie brzmi: na jaki? 

Brunetki, blondynki czy rude – w sezonie Jesień-Zima 2015/2016 każda z nas znajdzie odcień idealny dla siebie! Zgodnie z wciąż aktualnym trendem wychwalającym minimalizm, liczyć się będzie przede wszystkim prostota a stylizacje - w tym fryzury - pozostaną gładkie i naturalne. Przełamywać je będą kolory takie jak platynowy blond, brąz czy jasna miedź, głęboka czerwień, które znajdziemy między innymi w liniach Palette Perfect Care Color lub Palette Intensive Color Creme. Również tak popularne w ostatnim czasie pastelowe pasma, pozostaną z nami na kolejny sezon. Głównie dlatego, że słodkie kolory doskonale widać na święcącym triumfy platynowym odcieniu blond. Kobiety od dawna wybierały ten odcień, ale nigdy nie był on wiodącym trendem koloryzacyjnym. Zmieni się to w sezonie 2015/2016, bo elfickie odcienie włosów zbliżają się do szczytu popularności. Ich srebrzysty połysk z pewnością przełamie szarugę jesiennych dni, a świetlisty urok idealnie wpisze się w śnieżny, zimowy krajobraz. Serca użytkowniczek podbiły już odcienie Ultrapopielaty Blond czy Mroźny Srebrny Blond z linii Palette Intensive Color Creme.

Choć w naturze czerwienie są prawdziwą rzadkością, w najbliższym sezonie pojawiać się będą wyjątkowo często. Ciepłe, miedziane odcienie, przyjemnie rozgrzeją chłodne, jesienne i zimowe dni.

Coraz więcej gwiazd stawia wciąż na autentyczny kolor - brąz. Nic dziwnego: brązowe włosy uwodzą, wywołując wiele pozytywnych skojarzeń… Kolor brązowy jest mocno związany z kawiarniami – espresso, mokka, kawa z mlekiem. Może także nawiązywać do drewna, ziemi, jesiennych liści, czekolady lub karmelków. Brąz fascynuje swoją różnorodnością. Brązowe włosy mogą być aksamitne, delikatne czy głębokie, jednak to „chłodne brązy” w tym sezonie wyznaczają trendy. Dominują odcienie od jasnych popielatych brązów po chłodne i ciemne. Smakowicie kuszące odcienie czekoladowe znajdziemy w nowej linii Schwarzkopf Color Mask Dark Chocolates.

Po wyborze tego wymarzonego, idealnie dopasowanego i modnego odcienia, pozostaje decyzja o sposobie dokonania zmiany. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy wybrać koloryzację zmywalną, półtrwałą albo trwałą. Koloryzacja zmywalna, np. linia Palette Instant Color jest właściwym wyborem, jeżeli chcemy wypróbować nowy kolor włosów. Nie będzie żadnych niespodzianek, a kolor z każdym umyciem włosów będzie stopniowo zanikać. Zależnie od intensywności koloru, utrzyma się do 8 myć włosów. W porównaniu z trwałą koloryzacją, ta metoda jest łagodniejsza dla włosów. Barwniki zawarte w produktach do koloryzacji zmywalnej absorbują się jedynie na powierzchni włosów, nadając im nowy odcień i wyjątkowy połysk. Z reguły produkty do koloryzacji zmywalnej mogą wzmacniać naturalny kolor włosów albo jedynie lekko go zmienić. Nie mogą natomiast rozjaśniać włosów. Uwaga: im jaśniejszy wyjściowy kolor włosów, tym intensywniejszy efekt kolorystyczny. Należy również pamiętać, że tego typu preparaty barwiące nie nadają się do włosów siwych!

Koloryzacja półtrwała nadaje trwalszy kolor oraz zapewniają wyraźniejszą jego zmianę – nawet do trzech tonów. Jest również łagodnym sposobem na ukrycie pierwszych siwych włosów. Pod względem zasady działania, koloryzacja półtrwała jest podobna do trwałej. W trakcie procesu koloryzacji osłonka zostaje otwarta i pigmenty przedostają się do wnętrza struktury włosa. Tak jak produkty do koloryzacji zmywalnej, produkty do koloryzacji półtrwałej nie mogą jednak rozjaśnić włosów. Zmywają się po około 24-myciach. Palette oferuje produkt półtrwały - Color Shampoo. Ten łagodny produkt do koloryzacji nadaje włosom naturalnie wyglądający kolor i zdrowy połysk. Pokrywa też pierwsze siwe włosy.

Trwała koloryzacja włosów to domena osób pewnych swoich decyzji. Ta grupa produktów nosi nazwę farb oksydacyjnych (utleniających). Kolor jest trwały, ponieważ nowopowstałe barwniki, zamknięte we wnętrzu włosa, są nierozpuszczalne w wodzie i mycie włosów nie usuwa ich z wnętrza struktury włosa. Nowy kolor pozostanie bowiem na naszych włosach na długo... Można w ten sposób całkowicie ukryć siwe włosy, jednakże co kilka tygodni należy pamiętać o farbowaniu powstałych odrostów. Częstotliwość koloryzacji zależy od tego, jak szybko rosną włosy. W tej kategorii znajdują się również farby, które tak jak Palette Perfect Care Color, nie zawierają amoniaku.

Prawdziwą nowością na rynku detalicznym jest Syoss Color Refresher, który odświeżają odcień włosów pomiędzy koloryzacjami w zaledwie chwilę, choćby pod prysznicem. Dzięki temu można codziennie cieszyć się pięknym, lśniącym kolorem jak tuż po koloryzacji.

A Ty, na jaki odcień zdecydujesz się w nadchodzącym sezonie?
 

Justyna Kędzierska-Skrzydlak Dział Komunikacji Korporacyjnej, Komunikacja produktowa (Beauty Care, Laundry & Home Care) Henkel Polska +48-22-56-56-640 justyna.kedzierska-skrzydlak@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych