24 cze 2015

Nowy dyrektor zarządzający działu Beauty Care Henkel Polska

Tomáš Alföldi został mianowany dyrektorem zarządzającym działu Beauty Care Henkel Polska. Na nowym stanowisku, kierując całym biznesem kosmetycznym Henkla w Polsce, odpowiada za działania marketingowe i wyniki sprzedaży takich henklowskich marek kosmetycznych jak Schwarzkopf, Palette, Taft, Syoss, got2b, Schauma, Gliss Kur, Fa oraz Vademecum. 

- Zadanie, jakie stawiam przed sobą jako dyrektorem zarządzającym działu Beauty Care, to dalsze umacnianie pozycji naszych marek i budowanie tym samym silnej pozycji Henkla na polskim rynku. To, na czym będę się koncentrował, to z pewnością wprowadzanie światowych innowacji produktowych na rynek polski w oparciu o nasze wcześniejsze doświadczenia oraz rozumienie potrzeb lokalnych klientów i konsumentów. Będzie mi także zależało na dalszym wzmacnianiu relacji z naszymi partnerami handlowymi oraz rozwoju umiejętności i profesjonalizmu polskiego zespołu pracowników. Bo innowacyjna oferta produktowa, doskonałe relacje biznesowe z partnerami oraz silny zespół pracowników – to trzy filary, na których będę chciał oprzeć sukces kosmetyków Henkla w Polsce – mówi Tomáš Alföldi.

Tomáš Alföldi dołączył do międzynarodowego zespołu firmy Henkel na Słowacji w 2003 roku, gdzie w latach 2003-2005 obejmował kolejno stanowiska dyrektora sprzedaży działu Beauty Care (kosmetyków), dyrektora sprzedaży działu Laundry & Home Care (środków piorących i czystości) oraz dyrektora zarządzającego Beauty Care Henkel Slovensko. Po przerwie kontynuował swoją karierę w międzynarodowych strukturach firmy Henkel, pełniąc od 2009 roku funkcję dyrektora zarządzającego działu Beauty Care Henkel Hungary. Następnie był odpowiedzialny za sprzedaż w kanale nowoczesnym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W 2012 roku objął stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego działu Beauty Care Henkel Vietnam.

Poza pracą w ramach struktur Henkla Tomáš Alföldi zdobywał także doświadczenia zawodowe w firmach Wrigley, Red Bull, SAB Miller i Coca-Cola.

Nowy dyrektor zarządzający działu Beauty Care Henkel Polska jest Słowakiem, ma 49 lat. Jest absolwentem Słowackiego Uniwersytetu Technicznego w Bratysławie na wydziale Mechatroniki. Jest żonaty i ma dwoje dzieci. Prywatnie interesuje się sportem – do jego ulubionych aktywności należą rafting i pływanie kanadyjką, jazda na motorze, nartach i snowboardzie, kolarstwo górskie, a także tenis ziemny i stołowy.