21 maj 2015  Warszawa

Wiadomości z Schwarzkopf

Zatrzymać blond!

Wychodzisz od fryzjera i jesteś zachwycona swoim nowym kolorem włosów w odcie-niu blond? Aby cieszyć się nim jak najdłużej kieruj się 6 zasadami stylistki Schwarzkopf Professional – Gabrieli Wesołowskiej.

Bez względu na to, czy jasny kolor włosów to prezent od natury, czy efekt koloryzacji, pewne jest, że włosy w tym kolorze wymagają intensywniejszej pielęgnacji niż ciemniejsze odcienie. Wynika to z faktu, iż naturalne blondynki mają zazwyczaj cieńsze włosy niż brunetki, a za-bieg rozjaśniania jest dość obciążający. Dlatego, aby móc cieszyć się spektakularnym blon-dem trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Otrzymanie na włosach wymarzonego odcienia blond nie jest zadaniem prostym, ale możliwym – szczególnie, jeśli oddamy się w ręce profesjonalisty. Taką samą zasadą powinniśmy kierować się wybierając produkty do codziennej pielęgnacji włosów blond – sięgajmy po profesjonalne kosmetyki, które zapewnią nie tylko właściwy poziom pielęgnacji, ale również pomogą zachować właściwy odcień na dłużej – radzi stylistka Schwarzopf Professional, Gabriela Wesołowska.

6 porad do doskonałego blondu
Kobiety, które pojawiają się w moim salonie oczekują nie tylko profesjonalnego wykonania zabiegu, ale również porady jak w domu dbać o jasny kolor włosów. Cieszę się, że o to pyta-ją, bo wiedza na temat właściwej, codziennej pielęgnacji włosów jest kluczowa, chcąc na długo utrzymać na włosach kolor we właściwym odcieniu – mówi Gabi Wesołowska.

Porada 1: Nie! – dla wysokich temperatur
Ze względu na to, że włosy blond często są przesuszone unikaj… wysokich temperatur. Susząc włosy zarezerwuj sobie kilka minut więcej i wykorzystaj do tego chłodne powietrza. Poza tym, jeśli to możliwe unikaj nadmiernego stosowania prostownicy – przekonuje stylistka Schwarzkopf Professional.
Jeżeli używasz prostownicy lub lokówki to koniecznie sięgnij również po dostępne na rynku kosmetyki wygładzające np. takie jak serum prostujące Osis+ Flatliner, który oprócz właści-wości wygładzających chroni również włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej tempera-tury. Warto również kupić płaską szczotkę, która pozwoli wygładzić włosy już w czasie su-szenia. Jeśli nie jesteś pewna jak jej używać, poradź się swojego fryzjera
– zachęca Gabi.

Porada 2 - Pozbądź się żółtych odcieni
Jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się blondynki, szczególnie te, które postawiły na chłodny odcień, są niechciane żółte tony. Mogą one pojawiać się na skutek dwóch przyczyn. Pierwsza z nich wiąże się z użytym przez fryzjera deweloperem – jeśli był za mocny, to uniemożliwi dobre rozjaśnienie i w efekcie doprowadzi do żółknięcia koloru na włosach już po ok. 2 tygodniach od koloryzacji. Im jaśniejszy kolor życzony tym cieplejszy odcień. Drugą przyczyną może być duża zawartość metali w wodzie, którą myjesz włosy – wyjaśnia Gabi Wesołowska. Aby zminimalizować to ryzyko w czasie codziennej pielęgnacji warto postawić na szampon z pigmentem fioletu np. szampon do chłodnych odcieni BlondMe, który utrzyma kolor blond na odpowiednim poziomie.
Dodatkowo będąc u swojego fryzjera warto zapytać go o piankę IGORA Expert Mousse, któ-ra nie tylko odświeża kolor włosów, ale również nadaje fryzurze piękny, naturalny połysk oraz działa odżywczo. Ostatnio portfolio pianek zostało uzupełnione o nowe, pastelowe odcienie – w tym o odcień 9,5-1, który niweluje żółte tony na włosach blond, nadając im chłodny odcień,
poleca Gabi.

Porada 3 - Chroń włosy przed słońcem
Ciepłe, słoneczne pasemka na włosach dodają świeżości i lekkości całej fryzurze. Jednak nie powinniśmy zapominać, że włosy, tak jak skóra potrzebują w czasie wakacji ochrony przed szkodliwym działaniem promieni UV.
Jasne włosy zawierają mniej melaniny, czyli naturalnego pigmentu znajdującego się w korze włosa, zapewniającego pasmom naturalną ochronę. W efekcie włosy blond latem potrzebują intensywnej ochrony, którą zapewnią produkty do pielęgnacji włosów latem – np. te z serii BC Sun Protect.

Porada 4 - Regularnie stosuj intensywne kuracje dla włosów
Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że zabieg rozjaśniania, czy farbowania włosów na blond to jedna z tych kuracji, która jeśli jest nieodpowiednio przeprowadzona, może w niekorzystny sposób wpłynąć na kondycję włosów. Suche i matowe pasma, czy rozdwojo-ne końcówki to tylko jedne z wielu niechcianych konsekwencji zabiegu. Dlatego regularne nawilżanie i odżywienie włosów to obowiązek każdej blondynki, mówi Gabi Wesołowska.
Codzienna pielęgnacja powinna opierać się na nakładaniu odżywki, która nie tyko odżywi włosy i ułatwi ich rozczesywanie, ale również wygładzi powierzchnię włosów oraz nada op-tymalny połysk. Jeśli w dalszym ciągu Twoim włosom brakuje połysku spryskaj je Nabłysz-czająca odżywką w sprayu BlondMe, która dzięki delikatnie mieniącym się cząsteczkom za-pewni włosom wyjątkowo luksusowy połysk – rekomenduje stylistka Schwarzkopf Professio-nal.
Nieodzownym elementem regularnej pielęgnacji jasnych pasm powinno być również nakła-danie maski do włosów – raz lub dwa razy w tygodniu (w zależności od ich kondycji). Ma-ska, którą wybierzesz powinna nie tylko odbudowywać i regenerować włosy, ale również za-bezpieczać kolor przed płowieniem. Dlatego jeśli to możliwe, wybierz produkt przeznaczony do włosów blond taki np. jak maska BlondMe, której działanie opiera się na formule z hydrolizowaną keratyną. Odbudowuje ona wewnętrzną strukturę włosa i zapewnia im op-tymalny poziom nawilżenia. Jeśli chcesz wzmocnić działanie maski po nałożeniu jej na włosy zafunduj sobie domowa saunę - owiń je czepkiem lub ręcznikiem, a następnie ogrzej ciepłym powietrzem suszarki. Dzięki temu łuski włosów rozchyla się i więcej składników odżywczych dostanie się do wnętrza włosa – radzi Gabriela Wesołowska.

Porada 5 - Tylko odrost
Koloryzacja włosów w dobrym salonie fryzjerskim to gwarancja nie tylko idealnego koloru blond, ale również sposób na zachowania ich w dobrej kondycji. W czasie wizyty fryzjer na-łoży mieszankę koloryzująca tylko na odrost, a nie na całą długość włosów, oceni stan Two-ich włosów i w razie potrzeby wykona regeneracyjną kurację i zasugeruje zmiany w codzien-nej pielęgnacji.
Decydując się na farbowanie w domu często zapominamy o tym, że kosmetyk rozjaśniający powinno nakładać się tylko na odrost - w efekcie tego co kilka tygodni włosy są farbowane na całej długości, co w konsekwencji negatywnie wpływa na kondycję włosów. Dlatego należy zwrócić uwagę na instrukcję na opakowaniu i trzymać się rekomendowanego przez produ-centa sposobu nakładania kosmetyku, a także zalecanego czasu trzymania mieszanki na włosach. Ponadto warto od czasu do czasu wybrać się na wizytę do dobrego fryzjera, który w odpowiedni sposób zajmie się Twoimi włosami – radzi Gabriela Wesołowska.

Porada 6 – Cierpliwość w odcieniu blond
Uzyskanie idealnego blondu na włosach nie jest proste, szczególnie, jeśli kolorem bazowym jest ciemny odcień włosów. Dlatego chcąc rozjaśnić włosy należy uzbroić się w cierpliwość. Przede wszystkim pamiętaj, że w czasie jednego farbowania nie powinno się schodzić o więcej niż trzy poziomy. Dodatkowo, jeśli wcześniej farbowałaś włosy na ciemne kolory, a teraz chciałabyś cieszyć się blondem, konieczna będzie dekoloryzacja. Chcąc mieć na włosach spektakularny blond niezbędna jest cierpliwość, bo otrzymanie idealnego odcienia może potrwać nawet kilka tygodni. – mówi Gabi.