15 maj 2015  Warszawa

Wiadomości z OSiS+

Wakacyjny look

Przepis na wakacyjną stylizację? Połączenie prostoty, łatwości wykonania i wygody w noszeniu. Stylista Schwarzkopf Professional – Marcin Georgijew radzi jak połączyć te wszystkie elementy i cieszyć się letnią fryzurą nie tylko na plaży.

Bez względu na to gdzie spędzasz lato – w mieście, egzotycznym kurorcie, czy nad jeziorem zależy Ci nie tylko na dobrym wyglądzie, ale również na wygodzie. Dlatego latem, częściej niż w innych miesiącach roku, wiążesz włosy. Ale nie musisz się ograniczać tylko do kucyków – w tym sezonie bardzo modne są warkocze, czy wysokie koki, które na pierwszy rzut oka wyglądają na niedopracowane! Możesz uzyskać taki efekt przy pomocy odpowiednich akcesoriów, produktów do stylizacji oraz… własnej wyobraźni – mówi Marcin Gieorgijew, stylista Schwarzkopf Professional.

Plażowy warkocz
Krok 1: Przed rozpoczęciem stylizacji spryskaj włosy sprayem OSiS+ Glamination Prime Prep, a następnie zwiąż górną partię włosów w niski kucyk, używając do tego gumki Invisibobble.
Krok 2: Tuż nad gumką zrób we włosach otwór, który następnie poluźnij od dołu używając palca wskazującego.
Krok 3: Przełóż kucyk od góry przez otwór, a następnie popraw go delikatnie palcami,
aby sprawiał wrażenie luźnego.
Krok 4: Rozpocznij zaplatanie warkocza, do którego wykorzystasz wszystkie włosy – zarówno te z kucyka jak i te luźno opadające, znajdujące się pod węzłem.
Krok 5: Kontynuuj zaplatanie włosów w luźny, niesymetryczny warkocz z boku głowy, kierując się do przodu. Po zakończeniu, powyciągaj pojedyncze pasemka włosów. Dzięki temu nadasz fryzurze delikatności i lekkości. Utrwal całą stylizację i nadaj jej dodatkowego blasku dzięki lakierowi OSiS+ Glamination.

Porada stylisty:
Chcąc spiąć lub zapleść włosy na początku popracuj nad nadaniem im odpowiedniej tekstury – w tym bardzo pomocne okażą się kosmetyki OSiS+ Glamination.

Słoneczny węzeł
Krok 1: Spryskaj włosy sprayem OSiS+ Glamination Prime Prep, a następnie delikatnie je rozczesz, zbierz i zwiąż w wysoki, luźny kucyk przy pomocy gumki Invisibobble, pozostawiając przednią część włosów luźno opadającą.
Krok 2: Wygładź kucyk, a następnie podziel go na dwie części.
Krok 3: Obydwie części kucyka zwiąż w węzeł, mocno ściągnij, a następnie uformuj luźny kok, chowając końcówki włosów pod gumkę.
Krok 4: Podziel przednią część włosów na dwie części i wykorzystując wcześniejszą metodę - zawiąż na włosach drobniejsze węzły, które następnie przypnij do uformowanego już koka.
Krok 5: Delikatnie powyciągaj pasemka włosów, dzięki czemu osiągniesz fryzurę w stylu „undone”, a następni utrwal ją lakierem OSiS+ Session Label.

Porada stylisty
Jeśli zależy Ci na „niedopracowanym” efekcie poszukaj w sklepie gumki Invisibobbles, która podbija rynek produktów do stylizacji włosów. Jej unikalny kształt sprawia, że nacisk na włosy nie jest równomierny, dzięki czemu włosy są trzymane mocno, ale niezbyt ciasno. Dodatkowo zapobiega łamaniu się włosów.