15 kwi 2015

Zespół „The Sharp Shepards” z Belgii triumfuje w konkursie „Henkel Innovation Challenge”

„Persil Energy Patch”: innowacyjny produkt na rok 2050

23 zespoły studentów z 28 krajów wzięły udział w międzynarodowym finale konkursu Henkel Innovation Challenge w dniach 8–10 kwietnia w Wiedniu. Przez trzy dni studenci prezentowali swoje innowacyjne koncepcje na rok 2050. Jury złożone z menedżerów firmy Henkel wybrało jako zwycięzcę belgijski zespół The Sharp Shepards. Tegoroczną edycję konkursu wygrali dwudziestotrzyletni Jérémy Denisty i dwudziestoletnia Marine Van Halle z Université Catholique de Louvain. Ich pomysł na produkt o nazwie „Persil Energy Patch” został uznany za najlepszy.

Czujemy się naprawdę świetnie z powodu wygranej! Poziom konkursu był wysoki, a zespoły pierwszorzędnie przygotowane – powiedział Jérémy Denisty ze zwycięskiego teamu. Jego koleżanka, Marine Van Halle, poradziła przyszłym uczestnikom HIC: Myślę, że najważniejsza jest pasja, którą mamy w sobie. Bez niej nie bylibyśmy w stanie dać z siebie tak wiele podczas pracy nad koncepcją produktu. Zwycięzcy otrzymają bilet na podróż dookoła świata o wartości 10 tys. euro oraz (wraz ze zdobywcami drugiego i trzeciego miejsca) możliwość spotkania z Kasperem Rorstedem, dyrektorem generalnym firmy Henkel.

Koncept zwycięskiego zespołu o nazwie „Persil Energy Patch”, który zachwycił jury, to rewolucyjna technologia piorąca, która jest w stanie poprawić efekty prania i ożywić kolory ubrań wypranych z użyciem proszku Persil, jednocześnie zamieniając energię generowaną przez ruchy ciała w energię elektryczną.

Zespoły Darmalite z Filipin oraz Cyanofix z Włoch zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Druga nagroda powędrowała do Marco del Valle i Christine Darla Bautista z University of the Philippines za produkt o nazwie „Buchstrahl”. Jest to ochronna powłoka, która chroni powierzchnie przed korozją i działaniem wody, zamieniając je równocześnie w ekologiczne baterie słoneczne, wytwarzające czystą energię dla miast przyszłości. Na trzecim miejscu uplasował się zespół z Włoch, w którego skład weszli Tommaso Bressa i Iva Mladenovic z Bocconi University. Opracowali oni koncepcję medycznego super kleju, który może być używany jako elastyczna substancja łącząca w sposób trwały tkanki po zabiegach operacyjnych czy przy opatrywaniu ran.

Informacje o konkursie „Henkel Innovation Challenge”

Tegoroczna edycja konkursu przyciągnęła studentów różnych kierunków z całego świata. Swoje pomysły zgłosiły dwuosobowe zespoły z 28 krajów, w tym z Algierii i Kataru, które wzięły udział w konkursie po raz pierwszy. Konkurs polegał na stworzeniu innowacyjnego i przyjaznego dla środowiska produktu lub technologii dla marki Henkel w oparciu o prognozowane trendy i potrzeby rynku w 2050 roku.

W tym roku konkurs „Henkel Innovation Challenge” został zorganizowany po raz ósmy. W ciągu ostatnich ośmiu lat w konkursie wzięło udział 35 tys. studentów z całego świata. „Konkurs Henkel Innovation Challenge daje nam wyjątkową okazję do nawiązania kontaktu z najbardziej utalentowanymi osobami oraz przedstawienia firmy Henkel jako potencjalnego pracodawcy” powiedziała dr Lena Christiaans, która odpowiada za wizerunek firmy Henkel jako pracodawcy.

Więcej informacji