14 kwi 2015  Warszawa

Projekt: wakacje

Jak przygotować włosy do lata? W jaki sposób je chronić i jakich kosmetyków używać? Katarzyna Poniatowska-Miłek z Milek Design, Ambasadorka Schwarzkopf Professional wyjaśnia jak prawidłowo dbać o włosy w czasie wakacji!

Lato to wyjątkowo trudny okres nie tylko dla naszej skóry, ale również włosów. Wystawione na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie UV, słonej, czy chlorowanej wody, sprawia, że stają się suche i łamliwe. Jednak dzięki właściwie dobranej i regularnej pielęgnacji nasze włosy po wakacjach nie będą wymagały natychmiastowego ratunku – mówi Katarzyna Poniatowska-Miłek z Milek Design, Amabasadorka Schwarzkopf Professional.

Letni przegląd

Nasze przygotowania do lata rozpoczynamy dużo wcześniej – robimy przegląd garderoby i w razie potrzeby uzupełniamy ją o ubrania i dodatki z najnowszych kolekcji. Warto w ten sposób podejść również do pielęgnacji włosów, które mają za sobą trudne zimowe miesiące. Dlatego obok letnich zakupów wpisz w swój kalendarz wizytę u swojego fryzjera, który sprawdzi kondycję Twoich włosów i w razie potrzeby wykona dobrany do ich potrzeb pielęgnacyjny zabieg wykorzystując np. BC Oil Miracle. – mówi Kasia.

Letnia koloryzacja

Koloryzacja przed wakacjami rządzi się swoimi prawami. Nie oznacza to oczywiście, że trzeba z niej całkowicie rezygnować, ale warto pamiętać o kilku zasadach. Jeśli chcesz drastycznie rozjaśnić lub przyciemnić włosy poczekaj z tym do jesieni. Podobnie jak z koloryzacją na intensywne czerwienie lub rudości. Przed wakacjami zdecyduj się raczej na ciepłe odcienie złotego blondu czy brązu, które dobrze wyglądają, nawet jeśli stracą na swojej intensywności, co jest naturalną konsekwencją wystawiania włosów na słońce – przekonuje Kasia.

Zwróć również uwagę na produkty do koloryzacji, których używa Twój fryzjer. Trwała koloryzacja opiera się na rozchyleniu łusek włosa, co pozwala wniknąć substancji barwiącej do jego wnętrza. Pod wpływem słońca łuski mogą rozchylić się jeszcze bardziej, co w negatywny sposób wpłynie na poziom nawilżenia włosów, ich połysk, czy intensywność koloru. Dlatego zapytaj fryzjera o możliwość koloryzacji bez amoniaku np. z ESSENSITY, która zapewnia intensywne efekty kolorystyczne, ale dzięki formule z naturalnymi składnikami jest delikatna dla włosów – radzi Kasia.

Letnia pielęgnacja

Nie tylko Twoja skóra, ale również włosy wymagają w czasie lata specjalnej pielęgnacji. Dlatego zastąp szampon czy odżywkę, których używasz specjalnymi, letnimi kosmetykami np. z serii BC Sun Protect. I to nie tylko wtedy, kiedy wyjeżdżasz na urlop pod palmy!

Na szkodliwe promieniowanie UV narażeni jesteśmy również w mieście - spędzając czas w parku, czy kawiarnianym ogródku, ale również w biurze lub samochodzie, bo promienie UV przenikają nawet przez szyby. Dlatego aby chronić włosy stosuj kosmetyki z odpowiednimi filtrami przez całe wakacje. Nawet w pochmurne dni! - przekonuje Kasia.

Latem nie zapominaj o skórze głowy, która bardziej niż w czasie innych pór roku poci się, a gruczoły łojowe, wydzielają więcej sebum, które wpływa na szybsze niż zazwyczaj przetłuszczanie się włosów. Dlatego myj włosy tak często, jak to jest konieczne – radzi Ambasadorska Schwarzkopf Professional. Możesz do tego wykorzystać szampon BC Sun Protect, który nie tylko delikatnie oczyszcza włosy i skórę głowy, ale również chroni pasma przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Twoim letnim, pielęgnacyjnym niezbędnikiem może okazać się również odżywka w sprayu BC Sun Protect, która nie tylko ułatwia rozczesywanie splątanych pasm, ale również nawilża i wygładza włosy. Dodatkowo skutecznie ogranicza szkodliwy wpływ promieni UV, nadmiaru soli morskiej, piasku, czy innych czynników środowiskowych. Jeśli planujesz przebywać na świeżym powietrzy cały dzień, schowaj odżywkę do torebki i powtarzaj ten krótki zabieg co 2-3 godziny – rekomenduje Kasia.

Letnie kąpiele

Idealny sposób na ochłodzenie się w czasie letnich, gorących dni? Oczywiście kąpiel! Jednak nawet wtedy nie zapominaj o ochronie swoich włosów! – przestrzega Amabsadorska Schwarzkopf Professional. Kontakt z chlorowaną lub słoną wodą to dla włosów w czasie wakacji dodatkowe obciążenie – tracą wtedy swoją warstwę ochronną i stają się mniej odporne na szkodliwe działanie promieni UV. Dlatego przed kąpielą spryskaj włosy woodpornym olejkiem w sprayu Shimmer BC Sun Protect, który ogranicza wnikanie wody do wnętrza włosów i jednocześnie nadaje im niesamowity połysk.

Poza tym pamiętaj o dokładnym spłukaniu drobinek soli morskiej z włosów - one na słońcu pracują jak mikroskopijne soczewki, skupiające szkodliwe promienie UV. W efekcie niszczą kolor, wysuszają końcówki włosów, szczególnie tych ufarbowanych na blond, a także powodują, że włosy szybciej tracą blask i matowieją. Jeśli nie masz dostępu do bieżącej wody, wykorzystaj niegazowaną wodę z butelki – radzi Kasia Miłek.

Latem częściej niż zwykle możesz pewnie dać swoim włosom odpocząć od suszarki - pamiętaj jednak, żeby na ten czas spędzić w cieniu lub pod parasolem.

Letnie stylizacje

Latem postaw na stylizację w stylu „undone” - proste, niewymagające użycia prostownicy, czy lokówki uczesania. Kręcone włosy wystarczy pozostawić do wyschnięcia, a na proste włosy dodatkowo nałożyć trochę żelu albo soli morskiej, która zapewni efekt delikatnych fal. Możesz też związać włosy wysoko w niedbały kok, albo zapleść je w warkocz w stylu boho.

Katarzyna Poniatowska-Miłek z Milek Design, Amabasadorka Schwarzkopf Professional Pobierz