16 mar 2015

Polski finał konkursu Henkel Innovation Challenge rozstrzygnięty

Utalentowani studenci SGH powalczą o bilet na podróż dookoła świata

Dominika Potasz i Rafał Dembowski ze Szkoły Głównej Handlowej zwyciężyli w krajowym finale międzynarodowego konkursu studenckiego Henkel Innovation Challenge (HIC). Studenci przekonująco zaprezentowali wizjonerską koncepcję kosmetyku, który jednocześnie koloryzuje, odżywia i stylizuje włosy.

W polskim finale HIC, który odbył się 5 marca w Warszawie, rywalizowało osiem drużyn. Głównym zadaniem, z którym zmierzyli się studenci, było opracowanie innowacyjnego produktu dla jednego z trzech sektorów biznesowych firmy Henkel: kosmetyków, środków piorących i czystości oraz klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych. Pomysły miały odpowiadać na trendy rynkowe w 2050 roku oraz być opracowane zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Henkla. Podczas pracy nad swoim pomysłem i w przygotowaniach do krajowego finału studenci korzystali z merytorycznego wsparcia mentorów - menedżerów firmy Henkel.

Zdaniem jury, składającego się z menadżerów najwyższego szczebla firmy Henkel, najlepszym tegorocznym projektem okazał się produkt stworzony przez Dominikę Potasz i Rafała Dembowskiego, duet studentów ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Laureaci tworzący grupę „Innovaders” opracowali wizjonerski kosmetyk o nazwie Schwarzkopf Nanocontrol, który zastępuje trzy inne środki służące do pielęgnacji włosów. Ten unikatowy żel, dzięki wykorzystaniu ultra cienkiej nanopowłoki, jednocześnie koloryzuje, odżywia i układa włosy według indywidualnych potrzeb. Liczba stylizacji tworzona dzięki produktowi jest nieograniczona, tym samym pozwalając wszystkim użytkownikom na zbudowanie własnego niepowtarzalnego wizerunku.

- Tegoroczni zwycięzcy ujęli nas prostotą pomysłu, który jest innowacyjny, a zarazem każdy o nim marzy. Klienci coraz częściej szukają bowiem łatwych i skutecznych w użyciu produktów, aby podstawowe czynności zabierały im jak najmniej czasu – mówi Karolina Szmidt, dyrektor działu HR Henkel Polska. –„Innovaders” okazali się także bezkonkurencyjni, jeśli chodzi o umiejętności prezentacyjne. Trzymamy kciuki za jak najlepszy występ polskiej drużyny w światowym finale konkursu – dodała.

Zwycięzcy krajowego etapu HIC studiują w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, oboje na kierunku finanse i rachunkowość. Zajęcie pierwszego miejsca w etapie krajowym otworzyło im furtkę do dalszych zmagań w konkursie – będą mogli zaprezentować swój pomysł podczas światowego finału HIC, który odbędzie się w dniach 8 – 11 kwietnia 2015 r. w Wiedniu. Stawką międzynarodowego finału jest bilet na podróż dookoła świata o wartości 10 000 euro. Zespoły, które zajmą drugie i trzecie miejsce, również otrzymają vouchery podróżne. Wszystkie trzy zespoły będą miały okazję osobiście spotkać się z dyrektorem generalnym Henkla, Kasperem Rorstedem, i zaprezentować mu swoje innowacyjne koncepcje.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.henkelchallenge.com i www.facebook.com/henkelchallenge. Informacje o możliwościach kariery w Henklu znajdują się pod adresem www.henkel.com/careers.

Zwycięzcy w towarzystwie swojego mentora - Gracjana Dudy, Brand Managera z Działu Kosmetyków Henkel Polska Pobierz

Więcej informacji