28 lut 2015

Wiadomości z Schwarzkopf

Schwarzkopf Trendy Looks 2015

Mario Testino to twórca m. in. legendarnych już zdjęć członków królewskich rodzin i odkrywca wielu światowych top-modelek. Pracował nad zdjęciami gwiazd, ikon stylu, okładkami najważniejszych magazynów, a teraz wspólnie z ekspertem Arminem Morbachem stworzył zdjęcia dla kolekcji Trendy Schwarzkopf 2015. Motywem przewodnim dla tej pary twórców stała się międzynarodowość, a inspiracją były kobiety ze Szwecji, Francji, USA czy Japonii. Światowość, różnorodność, zmienność i wyjątkowość każdej kobiety – to właśnie oddaje najnowsze kolekcja trendów, Schwarzkopf Trendy Looks 2015. Mamy tu do czynienia z frywolnością Pastel Story, zadziornością Micro Fringe, naturalną kobiecością Backcombed Grunge czy buntowniczym stylem Double Square. Jedną z modelek, które stanęły przed obiektywem Mistrza jest Magdalena Jasek.

Trendy Looks 2015 pozwalają każdej kobiecie dokonać indywidulanego wyboru. Mario Testino podsumowuje ten kierunek krótkim manifestem: Rób to, co Ci pasuje. Niezależnie, czy stawiasz na lekkość i kobiecość czy spokój i swobodę. Ta kolekcja fryzur wpisuje się w najnowsze trendy modowe prezentowane przez takie sławy jak Gucci, Louis Vuitton czy Saint Laurent i podobnie jak w modzie, obowiązuje tu zasada: seksownie i dziko albo swobodnie i na luzie. Oznacza to, że każda kobieta może doskonale dopasować swój styl do sytuacji i indywidualnych upodobań. Każda kobieta mogłaby znaleźć się na okładce – mówi ekspert Schwarzkopf Armin Morbach, komentując Schwarzkopf Looks 2015. W tym roku chcieliśmy pokazać to także na zdjęciach i dlatego każdy look pokazujemy w podobnych ujęciach – dodaje, nawiązując do współpracy z Testino. Można mieć swoje „Wielkie Wyjście” na co dzień. Mógłbym zrobić zdjęcie kobiety noszącej nasz look Double Square np. w drodze na wieczorną kolację w restauracji – podkreśla Morbach. Jestem przekonany, że każdy oglądałby się za nią.

Schwarzkopf Trendy Looks 2015: Cięcie to podstawa
Wiek nie ma praktycznie znaczenia, liczy się cięcie. Nasze looki są dla wszystkich kobiet. 60-latka może spokojnie wybrać nasza propozycję Double Square lub Backcomb Grunge – mówi Armin Morbach. Ważne jest także, by fryzura pasowała do indywidualnego stylu. Tu cięcie ponownie pełni funkcję kluczową. Chcieliśmy pokazać to w naszej kolekcji Trendy Looks 2015, bo pewne jest jedno: nawet najlepszy kolor będzie wyglądał dobrze tylko wtedy, gdy towarzyszy mu odpowiednie cięcie.

Schwarzkopf Trendy Looks 2015: Pastel Story

Delikatny, prosty i naturalny – tak Armin Morbach, ekspert Schwarzkopf, podsumował look Pastel Story. Jasne włosy i pastelowe kosmyki nadadzą każdej kobiecie świeżego i młodego wyglądu.

Pastel Look wymaga tylko niewielkich zmian. Dodatkowy odcień nada długim, rozjaśnianym włosom nowego wyglądu. Inspiracją dla Armina Morbacha i Mario Testino były fryzury prezentowane najczęściej przez bloggerki. Chcieliśmy jednak uzyskać łagodniejszy efekt, stąd pomysł na pastele – wyjaśnia Armin. To, co wyróżnia trend Pastel Story, to jego plastyczność - fryzury zmieniają się całkowicie w zależności od stylizacji. Są „dziewczęce” w połączeniu z prostym strojem, „rockowe” w połączeniu z trampkami oraz legginsami i „porywające”, gdy towarzyszy im kolorowy płaszcz – wymienia Morbach. Look nie sprzyja jednak zbyt lśniącym włosom. Linia cięcia powinna być raczej ostra, a ten efekt można uzyskać używając pudru do włosów – dodaje ekspert.

Schwarzkopf Trendy Looks 2015: Micro Fringe

Miejsko, nowocześnie i bez kompromisów - Micro Fringe dobrze wpisuje się w stylistykę wielkich metropolii. Silne kobiety mogą wykorzystać go jako manifestację swojego charakteru. O to właśnie chodzi w stylu Micro Fringe – mówi ekspert Schwarzkopf Armin Morbach. Powstał z myślą o kreatywnych kobietach, które chcą się pokazać.
Odważne kolory i regularnie ścięte linie – to cechy charakterystyczne Micro Fringe. Najważniejszym elementem tego stylu jest krótka grzywka. Długość włosów może się przy tym różnić – wyjaśnia Morbach. Czyste, proste struktury i ekstremalnie krótkie grzywki dosłownie okalają twarz. Dlatego Micro Fringe tak dobrze sprawdza się przy ciemnych odcieniach, które można podkreślać czarno-fioletowymi lub niebiesko-czarnymi refleksami – dodaje. Ten look świetnie wygląda na włosach zdrowych, gładkich i lśniących.

Schwarzkopf Trendy Looks 2015: Backcomb Grunge

Słodka czy sexy? Teraz możesz wybrać obydwie opcje. Backcombed Grunge to swoboda stylizacji. Ten look szczególnie dobrze oddaje nasze motto “Rób, to co Ci służy” – mówi fotograf, Mario Testino.

Jeżeli ten look wybiera blondynka, powinna mieć naprawdę jasny odcień - piękny jasny blond Claudii Schiffer byłby idealny – dodaje ekspert, Armin Morbach. Dobrze, by włosy miały długość co najmniej do brody , tak by dały się zebrać nisko z tyłu głowy w koński ogon. Ważne, by włosy nie zasłaniały twarzy, ale już każda kobieta może sama zdecydować czy woli nosić przedziałek z boku czy po środku głowy. Dodatkowa rada Armina - włosy najlepiej zaczesać do tyłu szczotką. Nasz ekspert na pewno poleca produkty do intensywnej pielęgnacji, które pozwolą utrzymać piękno i zdrowie włosów.

Schwarzkopf Trendy Looks 2015: Double Square

Trochę buntowniczo, wywrotowo i korespondująco z trendami lat 80-tych – taki jest Double Square. Kobiety go noszące będą przyciągały wzrok. – Joanna d’Arc na ulicy” – tak widzi ten styl Armin Morbach.

W tym looku nie ma wyraźnych linii, jest jedna całość albo pojedyncze akcenty – ocenia Armin. Stylizację definiuje łamana linia, ale cięcie i kolor są równie ważne. Odważny kontrast kolorystyczny, czerwień lub czerń w połączeniu z szarpanymi konturami, nadaje wyjątkowego charakteru tej stylizacji. Ten look idealnie pasuje do kobiet wyzwolonych – wyjaśnia ekspert Schwarzkopf. Czarny garnitur czy czerwona suknia wieczorowa to doskonały pomysł na stylizację do Double Square. Prosta linia widoczna jest także w makijażu: wyraźnie podkreślone oczy i głęboki, czerwony odcień szminki dopełniają look.

Informacje prasowe (316,3 KB)
Justyna Kędzierska-Skrzydlak Dział Komunikacji Korporacyjnej, Komunikacja produktowa (Beauty Care, Laundry & Home Care) Henkel Polska +48-22-56-56-640 justyna.kedzierska-skrzydlak@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych