22 sty 2015  Warszawa

Wiadomości z Indola

Wiosenny ratunek!

Ciągła zmiana temperatury, wiatr, wilgoć oraz nakrycia głowy sprawiły, że po zimie włosy wymagają szczególnego traktowania! O tym, co zrobić, żeby wiosną cieszyć się wypielęgnowanymi i dobrze wyglądającymi pasmami opowiada Izabela Suszko, stylistka marki INDOLA.

Suche, matowe, czy przetłuszczające się włosy to tylko przykładowe problemy, z którymi musimy zmagać się po zimie. Proces ich regeneracji nie jest prosty, ale możliwy! - mówi Izabela Suszko, stylistka marki INDOLA.

Zima to bez wątpienia bardzo trudny czas dla naszych włosów – różnica temperatur, suche powietrze w pomieszczeniach, wilgoć, czy noszenie czapek skutecznie wpływają na pogorszenie stanu naszych włosów. Dlatego gdy temperatura zacznie rosnąć i do szafy będziemy mogli schować czapki i inne grube okrycia wierzchnie powinniśmy zabrać się za proces odbudowy naszych włosów. Nie powinniśmy z tym czekać, bo kolejny, trudny okres dla włosów, czyli lato już wkrótce! – wyjaśnia Iza.

Na ratunek – fryzjer
Fryzjer jest po to, żeby pomóc Ci zapanować nad włosami. Dlatego zanim przystąpisz do walki o piękne i zdrowe włosy w domowym zaciszu wybierz się do salonu fryzjerskiego na konsultację. Fryzjer nie tylko oceni stan i kondycję włosów, ale również zdecyduje, czy potrzebne jest cięcie, a także pomoże dobrać odpowiednie kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Możesz przy tej okazji zdecydować się również na pielęgnacyjny zabieg np. z kosmetykami INDOLA Kera Restore, który będzie pierwszym krokiem w walce o zdrowe i piękne włosy. Kosmetyki, dzięki formule opartej na płynnej mikrokeratynie, wnikają w głąb wszystkich warstw włosów i poprawiają ich strukturę komórkową głęboko w korze włosa. Tym samym wzmacnione zostają nawet najbardziej zniszczone zabiegami chemicznymi i łamliwe włosy, bez obciążania. Uzupełnieniem zabiegu będą produkty z tej linii do stosowania w domu, dzięki czemu będziesz mogła zachować włosy w dobrej kondycji do czasu następnej wizyty w salonie.
Rekomendowana cena detaliczna Szamponu INDOLA Kera Restore, poj. 300 ml, ok. 36 zł.
Rekomendowana cena detaliczna Maski INDOLA Kera Restore, poj. 200 ml, ok. 49 zł.
Rekomendowana cena detaliczna Serum w sprayu INDOLA Kera Restore, poj. 50 ml, ok. 59 zł.

Cel: blask!
Brak połysku to najczęściej konsekwencja przesuszenia włosów, o co zimą nie trudno. Jeśli Twoje włosy są wyjątkowo matowe zmień swoje kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Wybierz np. te z serii INDOLA Glamourous Oil, które dzięki formule z 3 olejkami: arganowym, marula i oliwie z oliwek nie tylko wzmacniają włosy, ale dodają im niesamowitego blasku. W walce o blask Twoim sprzymierzeńcem będzie również chłodna woda, która zamyka i wygładza łuski, o czym pamiętaj za każdym razem, gdy płuczesz swoje włosy.
Rekomendowana cena detaliczna Szamponu INDOLA Glamourous Oil, poj. 250 ml, ok. 36,00. zł.
Rekomendowana cena detaliczna Maski INDOLA Glamourous Oil, poj. 200 ml, ok. 49,00 zł.
Rekomendowana cena detaliczna Olejku INDOLA Glamourous Oil, poj. 75 ml, ok. 58,00 zł.

STOP elektryzującym się włosom!
Zastanawiasz się, czemu mimo tego, że już nie zakładasz czapki, Twoje włosy nadal się elektryzują? Jest to kolejna konsekwencja zniszczonych włosów, które przez to, że mają więcej ładunków ujemnych wzajemnie się odpychają. Jak temu zapobiec? Na początku zadbaj o odpowiednie nawilżenie włosów stosując produkty np. z serii INDOLA Hydrate. Kosmetyki te dzięki formule z wyciągiem z bambusa, olejkiem migdałowym, czy pantenolem przywracają włosom ich naturalny poziom nawilżenia. Aby zapanować nad niesfornymi kosmetykami warto sięgnąć również po kosmetyki do stylizacji, które mają właściwości antystatyczne – dzięki temu już nawet niewielka ilość lakieru do włosów sprawi, że zapomnisz o elektryzujących się włosach.
Rekomendowana cena detaliczna Szamponu Nawilżającego INDOLA Hydrate, poj. 300 ml, ok. 34,00 zł.
Rekomendowana cena detaliczna Lekkiej Maski Nawilżającej INDOLA Hydrate, poj.200 ml, ok. 34,00 zł.
Rekomendowana cena detaliczna Dwufazowej Odżywki w Sprayu INDOLA Hydrate, poj. 250 ml, ok.49,00. zł.

Na ratunek końcówkom
Najprostszym rozwiązaniem, aby pozbyć się zniszczonych końcówek jest wizyta u fryzjera i skrócenie włosów. Pamiętaj jednak, żeby z wizytą u fryzjera nie czekaż zbyt długo - od rozdwojonych końcówek do przerzedzenia włosów spowodowanego ich łamaniem jest tylko jeden krok. Jeśli jednak chcesz najpierw trochę powalczyć w domowym zaciszu wybierz do codziennej pielęgnacji szampony i odżywki z serii do włosów suchych i zniszczonych takie jak INDOLA Repair, które odbudowują łuskę, włókna i rdzeń włosa, dodają im blasku, mocy i zdrowego wyglądu. Uzupełnieniem tej pielęgnacji będzie specjalny fluid na końce włosów INDOLA Repair, który regeneruje uszkodzenia, a także chroni włosy przed rozdwajaniem.
Rekomendowana cena detaliczna Szamponu INDOLA Repair, poj. 300 ml, ok. 34,00 zł.
Rekomendowana cena detaliczna Maski INDOLA Repair, poj. 200 ml, ok. 34,00 zł.
Rekomendowana cena detaliczna Intensywnej Regeneracji Keratynowej INDOLA Repair, poj.250 ml, ok. 49,00 zł.
Rekomendowana cena detaliczna Odżywki INDOLA Repair, poj. 250 ml, ok. 34,00 zł.
Rekomendowana cena detaliczna Fluidu na Końce Włosów INDOLA Repair, poj.75 ml, ok.59,00. zł.

Nie tylko jakość, ale i… ilość!
Codzienne wypadanie włosów jest czymś normalnym, jednak gdy na szczotce pojawi się więcej włosów niż zazwyczaj oznacza to, że cebulki włosów np. na skutek zimowej diety uboższej w witaminy, czy minerały są słabsze i wymagają wsparcia. Zmiany należy rozpocząć od wzbogacenia diety w warzywa, owoce, pełnoziarniste pieczywo i ryby. Kolejnym etapem jest zmiana produktów do pielegnacji na takie, które w swoich składach zawierają składniki stymulujące skórę głowy i wzmacniające włosy od środka. Tak działa szampon aktywizujący INDOLA z tauryną i winianem karnityny oraz pantenolem. Uzupełnieniem terapii będzie specjalny lotion aktywizujący INDOLA, który stymuluje wzrost włosów oraz aktywizuje krążenie krwi w cebulkach. Poza tym ma działanie witalizujące, wzmacniające oraz przeciwdziałające wypadaniu włosów1.

Pamietaj również o tym, żeby w delikatne i przerzedzające się włosy organiczyć wpinanie wsuwek, czy związywanie ich ciasnymi gumkami, które przy zdejmowaniu powodują wyrywanie włosów. Jeśli koniecznie musisz wiązać włosy wybieraj np. grube frotki. Wprowadzone zmiany nie poprawiły kondycji Twoich włosów i w dalszym ciągy wypadają?
W takiej sytuacji koniecznie skonsultuj się z lekarzem, bo może to być sygnal, że w Twoim organizmie dzieje się coś niepokojącego.
Rekomendowana cena detaliczna Szamponu Aktywizującego INDOLA Specialists, poj. 300 ml, ok. 49,00 zł.
Rekomendowana cena detaliczna Lotionu Aktywizującego INDOLA Specialists, poj. 8x7 ml, ok. 69,00 zł.

Problematyczna skóra głowy
Najczęściej spotykane dolegliwości skóry głowy takie jak łupież, swędzenie, czy łuszczenie to konsekwencja zaburzenia bariery lipidowej na skutek gwatłownych zmian temperatury,
czy znaczącego spadku wilgotności powietrza. Jeśli te problemy pojawiają się tylko sezonowo należy zadbać o właściwą pielęgnację skóry głowy. Warto wtedy zamienić swoje dotychczasowe produkty do pielęgnacji włosów na te z np. z serii INDOLA Specialist.
W zależności od wybranego wariantu mają właściwości oczyszczające, albo przeciwłupieżowe.
Rekomendowana cena detaliczna Szamponu Oczyszczającego INDOLA Specialists, poj. 300 ml, ok. 34,00. zł.
Rekomendowana cena detaliczna Szamponu Przeciwłupiezowego INDOLA Specialists, poj. 300 ml, ok. 34,00 zł.

Łagodne traktowanie
Pielęgnacja zniszczonych po zimie włosów powinna być uzupełniona poprzez rezygnację z zabiegów, które dodatkowo obciążają włosy. Dlatego na czas regeneracji swoich włosów unikaj wykonywania takich zabiegów jak trwała ondulacja, częste farbowanie, tapirowanie włosów, codzienne używanie prostownicy, czy lokówki. Na pewno wyjdzie to Twoim włosom na zdrowie!

1nie patologicznemu


Izabela Suszko – stylistka i trener marki INDOLA, właścicielka Studia Fryzjerskiego, ul.Mickiewicza 15a lok. 5, Białystok. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zawodzie fryzjera, który najbardziej ceni za możliwość rozwoju kreatywności i ciągły kontakt z ludżmi. Jej ulubioną dziedziną jest koloryzacja, która stawia przede nią ciągłe wyzwania, a także upięcia, które są sprawdzianem dla jej kreatywności. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych szkoleniach, a także pracowała za kulisami pokazów.

Indola jest częścią międzynarodowej działalności kosmetycznej koncernu Henkel z siedzibą główną w Dusseldorfie (Niemcy). Indola jest międzynarodową marką, dostępną wyłącznie w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Od 75 lat Indola wspiera i docenia profesjonalnych fryzjerów i stylistów, oferując inteligentny i innowacyjny asortyment, który stworzony został z myślą o klientach. Indola jest znana i ceniona na arenie międzynarodowej dzięki swoim markom: Profession (koloryzacja), Innova (pielęgnacja i stylizacja) i 4+4 (profesjonalne produkty dla fryzjerów). Think smart. Think Indola.

Więcej informacji: www.indola.com lub www.press.henkel.com.