18 wrz 2014  Düsseldorf / Niemcy

Henkel realizuje swoją strategię 2016 i wzmacnia ofertę firmy

Henkel przejmie The Bergquist Company

  • Umocnienie się na pozycji światowego lidera w dziedzinie technologii środków klejących
  • Zyskanie silnej pozycji na rosnącym rynku produktów dla branży elektronicznej
  • Ekspansja na kluczowych rynkach Ameryki Północnej, Azji i Pacyfiku oraz Europy

Henkel podpisał porozumienie w sprawie przejęcia prywatnej spółki, The Bergquist Company, wiodącego dostawcy rozwiązań termicznych na potrzeby branży elektronicznej na całym świecie.

Firma Bergquist z siedzibą w Chanhasse, w Minnesocie, w Stanach Zjednoczonych, dostarcza rozwiązania termiczne dla przemysłu elektronicznego w Ameryce Północnej, regionie Azji i Pacyfiku oraz Europie. Obsługuje szeroką gamę branż: od elektroniki samochodowej, konsumenckiej i przemysłowej do oświetlenia LED. W roku obrachunkowym 2013 Bergquist odnotował sprzedaż w wysokości około 130 mln euro. Firma zatrudnia około 1000 osób i ma sześć zakładów produkcyjnych — pięć w Stanach Zjednoczonych i jeden w Chinach.

„Dzięki tej transakcji – która wpisuje się w naszą globalną strategię inwestowania w wiodące technologie uzupełniające — umacniamy się na pozycji światowego lidera rynkowego i technologicznego — powiedział Jan-Dirk Auris, wiceprezes ds. technologii środków klejących. — Osiągnięcia Bergquist w dziedzinie opracowywania unikatowych rozwiązań termicznych dla elektroniki dobrze pasują do naszej misji, jaką jest dostarczanie najlepszych rozwiązań dostosowanych do potrzeb klientów”. W roku obrachunkowym 2013 dział Adhesive Technologies odnotował sprzedaż w wysokości ponad 8 mld euro, co oznacza, że Henkel jest czołowym dostawcą klejów,  uszczelniaczy i powłok funkcjonalnych.

Obie strony zgodziły się nie ujawniać dalszych szczegółów dotyczących transakcji, która po finalizacji przyczyni się do wzrostu zysków. Przejęcie podlega zatwierdzeniu przez organy ochrony konkurencji.