25 sie 2014  Warszawa

ESSENTIAL LOOKS 2.2014 od SCHWARZKOPF PROFESSIONAL

Nowoczesny glamour

Inspirująca, dostępna i kompleksowa. Taka jest najnowsza kolekcja Essential Looks - Modern Glamour od Schwarzkopf Professional na sezon jesień/zima 2014/2015!

Podążanie za obowiązującymi trendami jest szczególnie ważne w zawodzie fryzjera. Dlatego Schwarzkopf Professional, w każdym sezonie uważnie śledzi trendy z pokazów mody na całym świecie i tworzy kolekcję fryzur Essential Looks. Wszystko po to, aby zainspirować fryzjerów i dostarczyć im narzędzie, które pomoże sprostać oczekiwaniom klientów. 

W sezonie jesień/zima 2014/2015 głównym tematem kolekcji wielu projektantow był Modern Glamour, czyli współczesny styl glamour. Trend ten, tak często przewijał się w prezentowanych kolekcjach, że styliści Schwarzkopf Professional postanowili nazwać tak całą kolekcję Essential Looks na nadchodzący sezon. 

Współczesna wersja stylu glamour nie jest łatwa w interpretacji. W pierwszej chwili kojarzy się z gwiazdami filmowymi Hollywood XX wieku. To one stanowiły kwintesencję świata glamour w ówczesnym czasie. Jednak aktualnie definicja tego stylu uległa znacznej modyfikacji. To już nie klasyczna baza, ale raczej subiektywny sposób postrzegania świata, mody i stylu. 

Kreatywny zespół Essential Looks w ramach całej kolekcji wyodrębnił 3 różne trendy, które Steve Hogan, Dyrektor Kreatywny Schwarzkopf Professional tak opisuje: Undone Glamour stanowi kwintesencję współczesnego stylu glamour. Charakteryzuje się przede wszystkim niezobowiązującą teksturą włosów, inspirowaną stylem a’la Brigitt Bardot – cała stylizacja przywodzi na myśl potargane włosy zaraz po wstaniu z łożka. Kolejny trend, czyli Metal Chic z jednej strony podkreśla niewidoczne cechy stylu glamour – siłę i pewność siebie, a z drugiej zaskakuje kontrastem i niesamowitym połyskiem. Ostatni styl, Boho Curl został stworzony z myślą o współczesnej, niezależnej kobiecie, która uwielbia styl boho i wykorzystuje go do podkreślenia swojego charakteru i siły.

ESSENTIAL LOOKS 2.2014

METAL CHIC

Metaliczny look nabrał luksusowego charakteru. Wszystko dzięki laminowanym wykończeniom tkanin, metalizowanej skórze, sztucznym futrom, a także dodatkom w postaci polerowanego złota oraz srebra. Cały look zachwyca połyskiem i błyszczy! 

Zaokrąglone grzywki definiują kierunek całego cięcia. Jego uzupełnieniem jest kolor, który zachwyca delikatnie lśniącym połyskiem. Do stworzenia efektu rozświetlenia i uzyskania cienia na grzywce wybrano delikatnie lśniące, metalizowane odcienie. Zastosowana technika koloryzacji zwana „Światło/cień” jest wykorzystywana w celu wzbogacenia drugorzędnych tonów, które odpowiadają za nadanie włosom intensywnego połysku. 

BOHO CURL
Ten look to połączenie stylu boho z rebelianckim Rock Chic. W efekcie powstała propozycja, w której doszukać się można zarówno wpływów mody hipisowskiej, ostrego, rockowego stylu, a także elementów vintage. Niebędnym dodatkiem są hafty i inne aplikacje, które z jednej strony nawiązują do przeszłości, a dzięki swojej formie i teksturze dodają całej stylizacji nowoczesności. 

Włosy zachwycają rozmiarem! Delikatne loki obcięto w ten sposób, aby cała fryzura zachwycała zaokrąglonym i stopniowanym kształtem. W czasie koloryzacji wykorzystano technikę centkowania, która pozwala uzyskać eksplozję mieszających się odcieni zapewniających naturalny efekt nierównej pigmentacji. 

UNDONE GLAMOUR

Kobiecy i uwodzicielski – taki jest współczesny styl glamour. Wysokie kołnierze, suwaki, elastyczna i giętka skóra, luksusowe tekstury – połączenie tych elementów pozwala na nonszalanckie uwodzenie, któremu nikt nie potrafi się oprzeć! 

Włosy intrygują niezobowiązującą teksturą i kontrastującą długością. Luźny charakter całej stylizacji podkreślono poprzez kolor włosów w odcieniu blond, który sprawia wrażenie jakby muśniętego słońcem. Połączono go z odrobiną ciepłego, karmelowego odcienia w efekcie czego cały look nabrał wyjątkowo modnego charakteru. Wykorzystana technika koloryzacji może być zarówno subtelna jak i wyzywająca, w zależności od tego, jak intensywny rezultat kolorystyczny chcemy osiągnąć. 


Więcej informacji w internecie: schwarzkopf-professional.com