4 sie 2014  Warszawa

Wiadomości z Somat

Pur i Somat Gold – początek „złotej” ery w kuchni!

Złoto jest uważane za jeden z najcenniejszych metali inwestycyjnych. Co więcej -  jego blask i kolor od wieków wprost zniewalają, stanowiąc uniwersalny symbol statusu, bogactwa i władzy. Za sprawą Pur i Somat Gold rozpoczynamy nową „złotą” erę w kuchni! Po tym, jak latem ubiegłego roku firma Henkel wprowadziła na rynek tabletki do zmywarek z serii Somat Gold, a w tym na półkach sklepowych pojawił się Somat Gold Gel, producent postanowił rozszerzyć Złoty Standard również na produkty do ręcznego zmywania naczyń.

Dzięki nowemu Pur Gold naczynia po każdym zmywaniu będą lśnić jak prawdziwe złoto. Pur Gold z efektem namaczania, usuwa nawet najbardziej tłuste, uporczywe zabrudzenia. Za pomocą jednej „złotej” kropli, zawierającej dwukrotnie bardziej skoncentrowaną formułę i – co za tym idzie - podwójną liczbę substancji czynnych, nowy Pur Gold usunie nawet najbardziej uporczywe i tłuste zabrudzenia, a także te po zaschniętych ziemniakach, resztkach ryżu czy makaronu – bez konieczności wcześniejszego namaczania, oszczędzając czas, który jest przecież cenniejszy nawet od złota.

W ramach nowego, Złotego Standardu (linia Gold) stworzona została gama produktów premium do ręcznego i automatycznego zmywania naczyń. Zwiastunem Złotego Standardu była marka Somat, która latem ubiegłego roku wprowadziła na rynek tabletki do zmywarek z serii Somat Gold, zawierające formułę z Aktywatorem Namaczania, pomagającą usunąć z naczyń trudne i zaschnięte zabrudzenia, bez konieczności ich wcześniejszego namaczania. Aktywne składniki produktu wnikają w zabrudzenia, rozbijając je od wewnątrz. Tegoroczną nowością jest Somat Gold Gel, z efektem Neutra Fresh, który skutecznie usuwa zabrudzenia oraz - dzięki zawartości nowych substancji zapachowych iNeutralizatora Zapachów - zapewnia dodatkową świeżość naczyniom i zmywarce. To jedyny na rynku żel z dwiema komorami, zawierającymi enzymy i alkalia, dzięki czemu jest skuteczny przeciw uporczywym zabrudzeniom, szczególnie tym podatnym na działanie enzymów (np. mięso).

O tym, że zmywanie naczyń jest nieodzownym elementem sztuki kulinarnej, doskonale wie Anna Starmach – mistrzyni kuchni. Jest absolwentką szkoły kucharskiej Le Cordon Blue w Paryżu, obecnie spełnia się zawodowo jako jurorka programu Masterchef. Podejmując wyzwania kulinarne, gotuje również  w programie Pyszne 25 w TVN Style oraz w Dzień Dobry TVN. W projekcie „Czyste Smaki”, dostępnym w kanale internetowym tvnplayer.pl, dzieli się swoimi kulinarnymi sekretami oraz doradza co robić, żeby gotowanie zawsze było przyjemnością, a zmywanie zajmowało tylko chwilę. W roli super pomocnika, który poradzi sobie z wszelkimi, nawet tymi najbardziej uporczywymi zabrudzeniami, wystąpiły między innymi tabletki Somat Gold. Projekt, który wspólnie zrealizowaliśmy, zwraca uwagę jak niezwykle ważny jest porządek w kuchni. Jak istotną rolę odgrywają czyste naczynia, a co ważniejsze łatwość i szybkość ich mycia mówi Anna Starmach.

Pur Gold i Somat Gold to doskonałe rozwiązanie, by naczynia – zarówno te zmywane w tradycyjny sposób, jak i przy użyciu zmywarki - błyszczały jak nigdy wcześniej, bez wysiłku i czasochłonnego namaczania.

Nowy Pur Gold jest dostępny w dwóch świeżych zapachach: Cytryna i Fresh.

Rekomendowana cena detaliczna:
Pur Gold 
poj. 450 ml – 4,99 PLN
poj. 700 ml – 6,99 PLN

Somat Gold Gel
poj. 600 ml (24 cykle) – 19,99 PLN
poj. 2x600 ml (48 cykli) – 29,99 PLN