6 cze 2014  Warszawa

Wiadomości z Henkel

Henkel przejmie firmę Spotless Group za 940 milionów euro

Henkel poinformował o podpisaniu umowy przejęcia wszystkich akcji firmy Spotless Group SAS z siedzibą we Francji. Środki na realizację transakcji zapewni fundusz private equity BC Partners.

Główny obszar działalności Spotless Group to produkcja na rynki Europy Zachodniej dodatków do prania (chusteczek do prania, odplamiaczy i barwników do tkanin), środków do dezynsekcji oraz środków czystości. Wśród czołowych marek firmy są Eau Ecarlate, Dylon, Grey oraz Catch. W roku finansowym 2013 przychody firmy ze sprzedaży wyniosły ok. 280 milionów euro. Spotless Group zatrudnia około 470 pracowników i zajmuje czołową pozycję na rozwiniętych rynkach europejskich w krajach, takich jak Francja, Hiszpania, kraje Beneluksu i Wielka Brytania.

Planowane przejęcie wpisuje się w globalną strategię firmy Henkel, mającą na celu inwestowanie w wybrane, atrakcyjne segmenty rynku w krajach rozwiniętych. Przejmując Spotless Group, Henkel umocni swoją pozycję na rynku oraz zapewni sobie obecność w wysoce dochodowych segmentach o dużym potencjale wzrostowym. Transakcja bezpośrednio przełoży się na wzrost przychodów. Czołowe marki i technologie Spotless Group stanowią idealne uzupełnienie oferty firmy Henkel w wymienionych segmentach i regionach oraz zapewniają duży potencjał wzrostu.

Przejęcie wymaga jeszcze zgody organów antymonopolowych, a jego finalizacja nastąpi nie później, niż w pierwszym kwartale 2015 r.