28 maj 2014  Düsseldorf / Niemcy

Inwestycja Henkla w Vitriflex, startup specjalizujący się w technologiach ekranowych

Firma Henkel, dział klejów i technologii, pozostaje liderem w dziedzinie innowacyjności

Firma Henkel, czołowy globalny dostawca klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych, wciąż zwiększa swój potencjał innowacyjności. W ramach strategii na rzecz innowacji firma nieustannie poszukuje nowych rozwiązań technicznych. Najnowszym rezultatem tych działań jest podpisanie umowy o wspólnych pracach w dziedzinie rozwoju z amerykańską firmą Vitriflex, Inc.

W 2012 r. Henkel zapoczątkował kompleksowy proces prognozowania i wyszukiwania nowinek technologicznych, aby przewidywać przyszłe potrzeby rynku i odpowiadające im zastosowania. Od tego czasu systematyczna i strategiczna ocena nowych możliwości biznesowych nabrała kluczowego znaczenia, jeśli chodzi o umacnianie się firmy na pozycji globalnego lidera w dziedzinie innowacyjności.

„Rozszerzanie horyzontu innowacyjności pozwala nam dostarczać rozwiązania, których nasi klienci potrzebują dziś, a jednocześnie opracowywać przełomowe technologie, które przyniosą im jeszcze więcej korzyści w przyszłości — powiedział Mike Olosky, starszy wiceprezes i globalny dyrektor ds. innowacji i rozwoju biznesu w Henkel Adhesive Technologies. — Częścią tego procesu jest bieżąca ewaluacja obiecujących projektów startupowych, które mogą oferować dostęp do przełomowych technologii przyszłości. Chcemy zapewnić firmie rentowny wzrost prowadząc własne prace badawczo-rozwojowe oraz inwestując w nowe projekty, pojawiające się na rynku.”.

Inwestycja w technologie elastycznego ekranu

Firma Vitriflex, założona w San Jose w Kalifornii w 2010 r., opracowała unikatową technologię folii ultrabarierowej, która wykorzystuje opatentowaną technikę roll-to-roll do produkcji wysokiej klasy folii w łatwym do zintegrowania formacie. Folie barierowe chronią komponenty elektroniczne przez wilgocią i tlenem. Wynalazek Vitriflex oferuje pierwszą konkurencyjną kosztowo technologię folii barierowej na potrzeby rynku elektronicznych wyświetlaczy. Na mocy umowy innowatorzy z firmy Vitriflex będą współpracować z ekspertami technologicznymi Henkla, aby opracowywać dostosowane, zintegrowane rozwiązania folii barierowej na użytek elastycznych ekranów.

„Ta inwestycja i współpraca otwiera przed nami wiele możliwości — powiedział Mark Popovich, wiceprezes ds. globalnego marketingu w Henkel Electronics Group. — Dzięki specjalistycznej wiedzy firmy Vitriflex na temat projektowania i wytwarzania folii ultrabarierowej oraz biegłości Henkla w tworzeniu receptur środków klejących na rynku może niebawem pojawić się pierwszy naprawdę konkurencyjny kosztowo produkt do masowej produkcji elastycznych ekranów”.

„W ciągu trzech minionych lat dziełem firmy Vitriflex są unikatowe rozwiązania w dziedzinie elastycznych folii barierowych — dodał David Parker, prezes i dyrektor generalny Vitriflex. — Teraz skupiamy uwagę na dostarczaniu zintegrowanych rozwiązań, które spełniają potrzeby producentów ekranów. Nasze nowe partnerstwo z Henklem jest ważnym krokiem naprzód”.

Warunkiem dobrej integracji folii ultrabarierowych z urządzeniami elektronicznymi jest mocne przyleganie i zgodność z szeroką gamą podłóż. Jako rynkowy lider, Henkel dysponuje głęboką wiedzą na temat receptur środków klejących. Firma dysponuje także międzynarodowym zasięgiem, globalnym potencjałem badawczo-rozwojowym oraz bliskimi relacjami z producentami wyświetlaczy, dzięki czemu może szybko wprowadzić nową technologię na rynek.