27 maj 2014  Warszawa

INDOLA: SMART Streetstyle Collection ‘14

Styl ulicy

Nie trzeba obserwować wybiegów mody, aby poznać najnowsze trendy. Wystarczy rozejrzeć się na ulicy albo zajrzeć do internetu - znajdziemy tam trendsetterów, którzy przekładają modę na uliczną rzeczywistość i dzielą się nią na swoich blogach. Dlatego stali się inspiracją dla marki INDOLA, która stworzyła kolekcję fryzur SMART Streetstyle Collection 2014.

W dzisiejszych czasach, to nie wielcy projektanci ze znanych domów mody są inspiracją dla ludzi na całym świecie. Są nimi blogerzy, którzy przekładają trendy na uliczny styl, dostępny dla każdego z nas – autentyczny i świeży. Dlatego stali się inspiracją dla marki INDOLA, która stworzyła kolekcję fryzur SMART Streetstyle Collection 2014. Jej autorem jest Leonardo Rizzo, który we współpracy z blogerami z całego świata wyodrębnił 5 mega trendów – graficzny Mono Mania, dziewczęcy, ale nowoczesny Candy Gangstar, wyrafinowanyUptown Girl, ostry, ale elegancki Cut Out oraz ponadczasowyBeyond Retro.

MONO MANIA 
Styl inspirowany easyfashion.blogspot.de
Mono trend nigdy nie odchodzi w zapomnienie! Jednak, każdy kolejny sezon to inna wariacja na temat monochromatycznych wzorów. W 2014 roku zostają one podkreślone przez mocno wyeksponowane graficzne printy i kontrastową kolorystykę. Na ulicach królować będą naturalnie układające się tkaniny, czy zabawne paski. Będzie monochromatycznie, ale na pewno nie nudno!

Cięcie
Ostre, graficzne cięcie nie musi być jednoznaczne z kanciastą formą. Dowodem jest dopasowana do owalu twarzy i mocno przylegająca do szyi linia MONO MANII. Charakteru całej fryzurze dodaje zaokrąglona grzywka, która sięga do linii brwi i tym samym nawiązuje do stylistyki lat 60-tych. 

Koloryzacja
Prostotę MONO MANII pokreślono wykorzystując w koloryzacji ciemny popiel w matującym odcieniu na podstawie fryzury. Na górze z kolei rozjaśniono pasma, które następnie zostały pokryte tym samym popielatym odcieniem. W efekcie fryzura na czubku głowy mieni się i daje efekt wielowymiarowości, dzięki czemu współgra z każdą stylizacją.

Stylizacja
MONO MANIA mimo krótkiego strzyżenia daje wiele możliwości stylizacji. Wystarczy zmierzwić włosy i nadać im teksturę, a cały look nabierze nowej dynamiki. Z kolei unosząc grzywkę do góry fryzura zyska graficzny wyraz, który wyeksponuje zaznaczone brwi i podkreślone oczy.

Topowy produkt
Bohaterem MONO MANII jest Ochraniacz termalny Innova, który gwarantuje miękkość i podkreśla sprężystość włosów podczas suszenia oraz prostowania. Ma właściwości antystatyczne, a także doskonale nabłyszcza całą fryzurę.
Rekomendowana cena detaliczna Ochraniacza termalnego Innova, poj. 300 ml, ok. 62 zł


CANDY GANGSTAR 
Styl inspirowany przez trendycrew.com
Pastele w rockowym wydaniu? To możliwe – wystarczy spojrzeć na CANDY GANGSTAR, który łączy słodki charakter pasteli z wyrazistymi fakturami i grafiką - puszyste materiały, graficzne oraz zwierzęce nadruki. Całość jest miękka i prosta, ale intryguje niespotykanym dotąd połączeniem.  

Cięcie
Bez względu na długość włosów CANDY GANGSTAR pozwala na zabawę kształtem fryzury poprzez wielowymiarowe stopniowanie. Wyraźne skrócenie pasm w partii korony głowy i strzyżenie metodą piórkowania w partiach przy uszach oraz na karku doda męskiej formie fryzury wiele kobiecości. 
Z kolei dłuższa grzywka płynnie powstanie z niepołączonych warstw włosów. 

Koloryzacja
Sposób na odświeżenie blondu? Pokolorowanie go na różowo! Równomiernie rozjaśniona baza stanowi podstawę dla różowego tonera. CANDY GANGSTAR odwraca również efekt ombre – to odrost został rozjaśniony, przy jednoczesnym przyciemnieniu końcówek. Efekt? Słodki kolor w miejskim wydaniu.

Sylizacja
Podstawową stylizacją CANDY GANGSTAR jest zaczesanie włosów na bok, co nada całej fryzurze chłopięcego charakteru. Jednak dzięki nierównej linii grzywki i pastelowemu kolorowi włosów, który zmiękcza cięcie, całość nie jest nudna. Chcąc dodać stylizacji pazura wystarczy unieść do góry grzywkę.

Produkt topowy
Efekt „nieuczesanych włosów” uzyskamy dzięki INNOVA Klej, który sprawia, że włosy nie tylko pięknie błyszcza, ale sprawiają wrażenie uczesanych wiatrem. Wystarczy po wysuszeniu włosów nanieść na całość fryzury klej i rozpocząć zabawę teksturą, jednocześnie definiując jej nowy kształt, oddzielając od siebie poszczególne sekcje. Finalne, matowe wykończenie fryzury nie wpłynie na jej  właściwości plastyczne.
Rekomendowana cena detaliczna INNOVA Klej, poj. 150 m., ok. 50 zł.


UPTOWN GIRL 
Styl inspirowany wethepeoplestyle.com
Podstawą UPTOWN GIRL jest kolor, a jego uzupełnieniem olśniewające tekstury. Wystarczy sięgnąć po prosty kardigan w odważnej kolorystyce 
i idealnie dopasowane żakardowe spodnie, które błyszczą niczym klejnoty, aby mieć pewność, że nikt nie przejdzie obok nas obojętnie.

Cięcie
UPTOWN GIRL
 eksponuje zdrowe włosy i podkreśla ich dynamikę. Długie pasma zostały wycieniowane niezauważalną na pierwszy rzut oka techniką warstw, co dodaje im objętości i lekkości. Kształt całej fryzury kieruje się ku przodowi, co sprawia, że owal twarzy zostaje wydłużony. 

Koloryzacja
Olśniewająca naturalność – takie wrażenie ma sprawiać fryzura zgodna UPTOWN GIRL.  Sposobem na uzyskanie takiego efektu będą rozjaśnione pasemka, które zapewnią miękki efekt kolorystyczny. Powinny one znaleźć się na całej długości włosów, dzięki czemu delikatnie odetną się od czekoladowej bazy na odroście.

Stylizacja
Fryzura ma zachwycać swoim kształtem, ale wysiłek włożony w jej przygotowanie ma pozostać niewidoczny. Sprawdzą się tutaj idealnie gładkie kucyki, które dzięki owinięciu gumki pasmem włosów nabiorą nowoczesnego charakteru. Ważne, aby całość była nienagannie wyczesana i nabłyszczona. Chcąc pozostawić włosy rozpuszczone należy je wyprostować – krótsze pasma przy twarzy będą ramą dla całej stylizacji i sprawią, że fryzura będzie się sprężyście poruszać podczas chodzenia. 

Topowy produkt
Podstawą tego stylu są włosy pełne objętości, którą można uzyskać susząc pasma na okrągłej szczotce. Niezbędny jest również Lakier Elastyczny INNOVA, który zapewnia elastyczne utrwalenie i podkreśla sprężystość włosów, ale ich nie skleja. Dzięki temu włosy przez cały dzień zachowują swój naturalny look.
Rekomendowana cena Lakieru Elastycznego INNOVA, poj. 300 ml., ok. 31 zł.


BEYOND RETRO
Styl inspirowany lelook.eu
Styl retro nieustannie inspiruje! W tym sezonie klasyczne, dopasowane do ciała fasony stworzono z nietypowych materiałów w jasnych kolorach, które dopełniają całość stylizacji. I tak tweed w kolorze szmaragdu współgra z elektryzującymi niebieskimi wstawkami ze skóry. Z kolei góra jest wydłużona przez co podkreśla stylizację. Jest klasycznie i elegancko. 

Cięcie
Każda nowa odsłona stylu retro pokazuje jak dużo wariacji ma ten styl. BEYOND RETRO powraca do linii boba, ale ma on jedną długość - sięga do linii żuchwy i miękko łączy się z grzywką. Takie cięcie daje wiele możliwości stylizacji i tym samym kadrowania twarzy. 

Koloryzacja
Prostotę boba BEYOND RETRO podkreślono wykorzystują w koloryzacji technikę przenikania cieni. Głęboki, czekoladowy blond został połączony z karmelową podstawą, co pomogło podkreślić kształt całego strzyżenia. Z kolei partie, które miały pozostać ukryte pociągnięto ciemniejszym odcieniem. Efekt: cudowna różnorodność w dobrze znanym stylu retro.

Stylizacja
Fryzury retro to przede wszystkim kobiece loki i fale w nowoczesnym wydaniu. Sposób na nie? Wystarczy ułożyć włosy na małej okrągłej szczotce i utrwalić na boku - od nasady powinny pozostać proste, z wyraźnie zaznaczonym skrętem na końcach. Innym pomysłem na stylizację BEYOND RETROjest ułożenie pasm włosów do tyłu, pozostawiając wybrane kosmyki zalotnie opadające na policzki.

Produkt topowy
Styl retro to synonim objętości, którą można uzyskać dzięki Mocnej Piance INNOVA. Wystarczy wycisnąć na rękę niewielką ilość i wetrzeć na całej długości włosów przed przystąpieniem do ich suszenia. Dzięki temu włosy zostaną odbite u nasady i uzyskają dodatkową objętość. 
Rekomendowana cena detaliczna Mocnej Pianki INNOVA, poj. 300 ml., ok. 35 zł.


CUT OUT 
Styl inspirowany thelocals.dk
Mocny design i ciężkie linie to cechy charakterystyczne CUT OUT. Całość jest pocięta i wycieniowana w perfekcyjny sposób, co podkreśla wrażenie subtelności i wysublimowanego uroku. CUT OUT zaskakuje miękkością, geometrycznymi wzorami i marszczeniami skóry, tym samym otwierając przed nami wiele możliwości stylizacji - od minimalizmu po przepych dodatków. 

Cięcie
Ekstrawaganckie cięcie długich włosów może być wyzwaniem. Jednak CUT OUT ma na to sposób - tworzy mieszankę ukrytych, przechodzących w siebie warstw i cieniowań. Proste włosy zyskują dzięki takiej formie efekt podwójnego cięcia. Kształt fryzury jest pełny, a dzięki odpowiedniej koloryzacji, włosy zyskają na dynamice. 

Koloryzacja
CUT OUT odmienia koloryzację długich pasm włosów wykorzystując tzw. technikę "turbana”. Postawa włosów została pokryta odcieniem głębokiej czekolady, a góra zaznaczona ciemniejszym akcentem. Rezultat? Pełna paleta bogatych brązów mieni się złotem.

Stylizacja
CUT OUT uwodzi nie tylko strojem, ale również fryzurą. Wystarczy wyszczotkować fale włosów, które powstały przy pomocy lokówki i skutecznie, ale elastycznie je utrwalić. Chcąc zachować proste włosy należy pamiętam o dodaniu im połysku. Dzięki temu look zachwycać będzie nowoczesną elegancją w najczystszej formie. 

Produkt topowy
Aby móc w pełni podkreślić charakter CUT OUT warto sięgnąć po niezawodny Puder na Objętość. Wystarczy po wysuszeniu włosów, posypać czubek głowy niewielką ilością pudru i przeczesać okrągłą szczotką. Włosy zyskają dodatkową objętość i zostaną uniesione u nasady. 
Rekomendowana cena detaliczna Pudru na Objętość, poj. 10 g, ok. 50 zł. 

Think smart. Think Indola.

INDOLA: SMART Streetstyle Collection ‘14 - MONO MANIA

INDOLA: SMART Streetstyle Collection ‘14 - CANDY GANGSTAR

INDOLA: SMART Streetstyle Collection ‘14 - UPTOWN GIRL

INDOLA: SMART Streetstyle Collection ‘14 - BEYOND RETRO