6 lut 2014

Wzmocnienie działu środków piorących i czystości Henkla w Europie Środkowo-Wschodniej

Henkel finalizuje transakcję nabycia marek detergentowych od PZ Cussons

Henkel zakupił polskie marki środków piorących i czystości od firmy PZ Cussons Plc z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Transakcja dotyczy głównie detergentów oraz płynów zmiękczających oferowanych pod marką „E” oraz innych mniejszych marek, które doskonale uzupełniają obecny portfel produktów działu środków piorących i czystości firmy Henkel w Europie Wschodniej.

Umowa zakupu uzyskała akceptację polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, pod warunkiem, że Henkel w ustalonym przez strony terminie odsprzeda niezależnemu inwestorowi markę środków piorących Rex w Polsce.

Transakcja ta związuje Henkla jeszcze mocniej z polskim rynkiem i polskimi konsumentami. Jesteśmy gotowi na włączenie nowych marek do naszej oferty produktowej. Rozumiemy oraz będziemy wspierać decyzję UOKiK zmierzającą do zapewnienia nieograniczonej konkurencji na polskim rynku detergentów. Dołożymy wszelkich starań, aby zaoferować naszym partnerom handlowym możliwie najpełniejsze wsparcie w procesie zmiany” – powiedział Markus Raunig, dyrektor zarządzający działu środków piorących i czystości Henkel Polska.

W roku obrotowym 2012 wartość sprzedaży nabytych w ramach transakcji marek, które są dobrze znane w Polsce oraz obecne na wybranych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, wyniosła około 60 milionów euro. Umowa sprzedaży, która została podpisana 20 lutego 2013 roku, po uzyskaniu pozytywnych decyzji właściwych organów państwowych wchodzi w życie 14 lutego 2014 r.