Aplikacja i Proces Rekrutacyjny

Masz pytania dotyczące procesu aplikacji? Poniżej znajdziesz odpowiedzi!

Nasz proces aplikacji i rekrutacji oparty jest na światowych standardach, dlatego jest gwarancją obiektywnej i uczciwej oceny dokumentów. Poszukujemy pracowników, którzy podzielają naszą wizję, wartości i kulturę sukcesu – osób z potencjałem, które wyróżniają się w następujących dziedzinach:

 • Inicjatywa i determinacja w osiąganiu celów
 • Decyzyjność i podejmowanie ryzyka
 • Dążenie do zmian i innowacji
 • Perspektywa i ocena sytuacji
 • Przekonywanie i wywieranie wpływu
 • Coaching i rozwój pracowników (w przypadku stanowisk kierowniczych)

Proces aplikacji  

Składanie aplikacji zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale nam zależy, abyś czuł się dobrze i komfortowo podczas całego procesu.

Sukces naszej firmy opiera się na wyjątkowości każdego pracownika, dlatego cenimy ich wiedzę fachową i zachęcamy do dalszego rozwijania kompetencji. Poszukujemy pracowników, którzy zainspirują nas swoim talentem, ambicją i pasją. Czy jesteś jedną z takich osób? Jeśli tak to powinniśmy się spotkać i poznać wzajemnie. W trakcie procesu aplikacji i rekrutacji możesz opowiedzieć nam o swoich pomysłach, zainteresowaniach, zadawać pytania i dyskutować z nami jak równy z równym.
Już teraz aplikuj na wybraną przez siebie pozycję i stań się częścią naszego globalnego zespołu! Pamiętaj, że Henkel przyjmuje wyłącznie aplikacje złożone online. Dowiedz się więcej o poszczególnych etapach procesu rekrutacji, które będziesz musiał przejść.
 

Rekrutacja krok po kroku

Aplikacja w trybie online
W pierwszym etapie z przyjemnością przyjmiemy Twoją aplikację na wybraną ofertę pracy złożoną w trybie online przez nasz internetowy portal rekrutacyjny. Będziemy potrzebować Twoje CV oraz list motywacyjny (najlepiej w formacie PDF). Skorzystaj także ze sposobności i prześlij nam inne stosowne dokumenty (np. świadectwa, dyplomy, wykaz ocen), tak byśmy mieli dostęp do wszystkich dokumentów ułatwiających nam podjęcie decyzji. Jeżeli masz profil na LinkedIn, możesz łatwo i szybko importować swoje dane.

Telefoniczna rozmowa kwalifikacyjna
Po pierwszym etapie selekcji będziemy chcieli poznać Cię nieco bliżej, dlatego zostaniesz zaproszony na telefoniczną rozmowę kwalifikacyjną. Porozmawiamy wówczas o Twoim CV - dotychczasowych doświadczeniach, kwalifikacjach, celach. Przekażemy Ci także dalsze informacje na temat firmy i stanowiska. Jest to również doskonała okazja, abyś Ty mógł zadać nam pytania związane z pracą w Henklu.

Test w trybie online (opcjonalnie)
Przed rozmową kwalifikacyjną „w cztery oczy” możemy poprosić się o wypełnienie naszych testów online (w zależności od stanowiska). Test ten służy sprawdzeniu Twoich zdolności, poglądów i osobowości.

Rozmowa kwalifikacyjna i Assessment Center
W trakcie osobistej rozmowy kwalifikacyjnej z udziałem działu personalnego i przyszłych przełożonych zadamy Ci bardziej dociekliwe pytania dotyczące Twojej osoby — Twojej wiedzy zawodowej, kompetencji, celów i planów. Dla Ciebie to okazja do zadania pytań o stanowisko pracy, Twój przyszły zespół, czy możliwości rozwoju kariery. W zależności od stanowiska kolejnym etapem może być jeszcze jedna rozmowa kwalifikacyjna lub indywidualny/grupowy Assessment Center, podczas którego będziesz miał możliwość pokazania nam na co Cię stać.

Oferta pracy
Jeżeli będziemy chcieli z Tobą pracować, złożymy Ci ofertę. Będziemy bardzo zadowoleni, jeżeli Ty też powiesz „tak”.

Wskazówki dotyczące aplikacji

Jak dobrze wypaść?
Chcemy, żebyś wiedział, czego możesz się spodziewać i w jaki sposób zrobić na nas dobre wrażenie swoją aplikacją. W związku z tym przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek i rad.

Lista reguł dotycząca Twojego listu motywacyjnego

 • Poproś inną osobę żeby sprawdziła Twój list pod kątem zrozumiałości i ortografii.
 • Upewnij się, że nie przekracza jednej strony.
 • Sprawdź, czy wymieniłeś swoje mocne strony
 • Udowodnij, że spełniasz wymogi wymienione w ogłoszeniu o pracy
 • Dopasuj swój profil zawodowy do firmy i stanowiska
 • Zweryfikuj, czy list nie zawiera tylko danych z CV

Wyróżnij się swoim listem motywacyjnym
3 wskazówki, które ułatwią Ci wyróżnić się wśród innych osób:

 1. Zrób dobre wrażenie już na początku listu. Popracuj nad pierwszym zdaniem, w którym przekazujesz informacje na temat swojej osobowości oraz aspiracji w zakresie kariery zawodowej.
 2. Dokładnie przeanalizuj wymogi wymienione w ogłoszeniu o pracę i znajdź dowody na potwierdzenie swoich kwalifikacji i umiejętności.
 3. Wskaż związki pomiędzy Twoją osobą i firmą. Wyjaśnij, dlaczego aplikujesz do pracy w Henklu.

 

 • W jaki sposób pisać do działu personalnego?
 • Jak uniknąć typowych pułapek?
 • Wykorzystaj swoją fotografię dołączoną do aplikacji, aby wzbudzić nasze zainteresowanie

Objaśnij ważne elementy w swoim CV przy użyciu dodatkowych podpunktów. W taki sposób możesz udowodnić swoje doświadczenie zawodowe oraz wskazać obszary działalności i odpowiedzialności. Obowiązuje reguła: CV powinno mieścić się na nie więcej niż dwóch stronach. Zaoszczędź miejsca poprzez krytyczną ocenę informacji o sobie, które chcesz zaprezentować. Dodatkowa trzecia strona z dalszymi informacjami osobistymi nie będzie wtedy konieczna. Napisz o odbytych praktykach i okazjonalnie wykonywanych pracach tylko wtedy, gdy istnieje związek między nimi a stanowiskiem, o które się ubiegasz.

Brak motywu przewodniego
Dodaj do swojego CV motyw przewodni. Udokumentuj swoją karierę zawodową w wyraźny sposób i bez żadnych luk. Sprawdź dokładnie, czy okazjonalnie wykonywane prace i dodatkowe kwalifikacje spełniają wymogi dotyczące stanowiska, o które się ubiegasz.

Brak istotnych informacji
Oprócz samej formy duże znaczenie ma odpowiednie przekazanie istotnych informacji. Objaśnij poszczególne etapy swojej kariery zawodowej przy użyciu kilku podpunktów opisujących Twoje zadania i zakres odpowiedzialności. Niejednokrotnie sama nazwa stanowiska nie objaśnia dokładnie obszaru działania.

Koloryzowanie lub kłamanie
Chęć spełnienia wymogów przedstawionych w ofercie pracy nie oznacza, że możesz koloryzować lub kłamać. Możesz być pewien, że zostanie to wykryte. Pamiętaj również, że w ten sposób popełniasz przestępstwo.

Niewłaściwa prezentacja
Dobrze zaplanuj swoje CV i przedstaw swoje kompetencje w czytelny sposób. Nie twórz CV dłuższego niż dwie strony. Wybierz również czytelną czcionkę w odpowiednim rozmiarze.

Zbyt wiele szczegółów
Ważne jest wymienienie swoich kwalifikacji związanych z wyższym wykształceniem. Nie pytamy o żadne szczegóły dotyczące Twoich rodziców, rodzeństwa lub narodowości. Niepotrzebne są nam także informacje dotyczące członkostwa w partiach politycznych lub Twojego wyznania.

Zdjęcie dołączone do aplikacji odpowiada za pierwsze wrażenie, jakie wywiera Twoja osoba. Dlatego też powinieneś wyglądać na nim sympatycznie i kompetentnie. Zdjęcia zrobione podczas wakacji lub w budce fotograficznej nie nadają się. Zdjęcie powinno być też w miarę aktualne, zatem nie starsze niż rok lub dwa lata.

6 wskazówek dotyczących aplikacji w trybie online

Zapunktuj dokładnością
Przedstaw nam swoje dokumenty w sposób skrupulatny. Unikaj błędów ortograficznych i literówek.


Bądź godny zaufania
Wykorzystaj poważnie wyglądający adres e-mail w formacie: imię.nazwisko@dostawca.com


Temat jest ważny
Zawsze dołączaj numer referencyjny i nazwę stanowiska, o które się ubiegasz.

Weź pod uwagę rozmiar załadowywanego pliku
W naszym portalu z ofertami pracy możesz wgrać pliki o rozmiarze do 5 MB. W razie potrzeby zmień rozmiar swoich dokumentów poprzez zmniejszenie ich rozdzielczości.

Bądź zorganizowany
Zbierz wszystkie swoje dokumenty, najlepiej w formacie PDF: list motywacyjny, CV i inne dodatkowe dokumenty (referencje, zaświadczenia i świadectwa).

Zaangażowanie się opłaca
Napisz swój list motywacyjny samodzielnie. Doświadczeni pracownicy działu HR rozpoznają skopiowane standardowe frazy.

Typowe pułapki w czasie telefonicznej rozmowy kwalifikacyjnej

Odbieranie telefonu w każdej sytuacji
Wybierz spokojne otoczenie. Jeżeli jesteś na przykład w drodze, po prostu oddzwoń później.

Przerywanie rozmówcy
Nie przerywaj swojemu rozmówcy, bądź uprzejmy i pozwól tej osobie kończyć zdania.

Mówienie zbyt szybko
Nie spiesz się. Nawet kiedy jesteś zdenerwowany, staraj się mówić wyraźnie i powoli.

Brak rozeznania we własnych dokumentach
Oczekujemy, że będziesz się dobrze orientował w swoich dokumentach aplikacyjnych oraz składanych oświadczeniach.

Niezadawanie pytań
Zadawaj pytania i wykaż zainteresowanie.

Wskazówki dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej

Bądź zorganizowany

 • Potwierdź umówiony termin
 • Wybierz sobie ubranie i przygotuj je wcześniej
 • Zaplanuj podróż z dodatkowym marginesem czasu
 • Zapamiętaj lub zapisz sobie nazwisko i numer telefonu do osoby z którą jesteś umówiony na rozmowę

Przygotowanie merytoryczne

 • Miej rozeznanie w swoich dokumentach aplikacyjnych
 • Zbierz informacje na temat firmy
 • Znaj swoje mocne i słabe strony
 • Przygotuj własne pytania

Bądź przekonujący w czasie rozmowy

 • Bądź uprzejmy i pewny siebie
 • Zachowaj otwartą mowę ciała
 • Mów głośno i wyraźnie
 • Słuchaj uważnie
 • Nie wygłaszaj monologu
 • Nie przerywaj osobie, która przeprowadza z Tobą rozmowę kwalifikacyjną