Moja biblioteka

Oceny niezależne

Postępowanie w sposób odpowiedzialny społecznie znajduje się wysoko na liście priorytetów naszej firmy. Chcemy być też postrzegani jako “jedna z najbardziej zrównoważonych” firm na rynku.

Nasze zaangażowanie i skuteczność działania w tych obszarach potwierdzają liczne nagrody i niezależne opracowania. Poza obecnością w międzynarodowych rankingach i ratingach coraz ważniejszem staje się uznanie na poziomie regionalnym.

Ratingi i indeksy

RobecoSAM Sustainability Award Silver Class Logo

Zurych: Firma Henkel otrzymała nagrodę Gold Class za osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju w zestawieniu Sustainability Yearbook 2015 – liście liderów zrównoważonych praktyk z różnych sektorów biznesowych, wyłanianych przez RobecoSAM w dorocznej ocenie zrównoważonych praktyk. RobecoSAM, ekspert w zakresie zrównoważonych inwestycji, opublikował swój raport we współpracy z KPMG po raz dwunasty. Kryteria oceny brały pod uwagę nie tylko kwestie ochrony środowiska, ale również czynniki ekonomiczne i społeczne.

Francja: Jako członek inicjatywy Together for Sustainability (Wspólnie dla zrównoważonego rozwoju) firma Henkel ponownie została oceniona przez międzynarodową agencję ratingową EcoVadis, otrzymując w grudniu 2015 ocenę Golden Recognition Level. Henkel znajduje się w 2 procentach najlepiej ocenionych firm – zarówno w całym rankingu jak i wśród firm z  kategorii środków czystości i kosmetyków.

Logo Sustainalytics

Frankfurt nad Menem: Ranking Zrównoważonego Rozwoju 2014 opublikowany przez Sustainalytics uznał firmę Henkel za światowego lidera w branży “Household & Personal Products”. Analiza porównawcza polega na ocenie w zgodzie ze standardem ESG oddziaływań środowiskowych, społecznych i praktyk z zakresu ładu korporacyjnego. Sposób oceny wykorzystywany przez Sustainalytics pozwala na analizę porównawczą zrównoważonych praktyk, która - wykraczając poza granice sektorowe - bierze jednocześnie pod uwagę czynniki charakterystyczne dla danego sektora.

Logo Stoxx

Zurych: W październiku 2014 roku STOXX Limited ponownie umieścił firmę Henkel w zestawieniu STOXX Global ESG Leaders Indices. Organizacje uwzględnione w rankingu STOXX Global ESG Leaders oceniane są w kontekście działań z zakresu ochrony środowiska, zaangażowania społecznego i zarządzania. Bazowe dane dostarczane są przez Sustainalytics.

Logo Oekom Research

Monachium: Henkel utrzymuje się wysoko w kolejnych zestawieniach Oekom Research. Z oceną B Henkel plasuje się pośród najlepszych firm w sektorze dóbr konsumenckich.

Logo Global Challenges Index

Hamburg: W 2014 roku Henkel ponownie był jedną z zaledwie 50 firm z całego świata, które znalazły się na liście Global Challenges Index. Henkel znajduje się w zestawieniu Global Challenges Index od 2007 r.

Logo FTSE 4 Good

Londyn: 2014 to czternasty rok z rzędu obecności Henkla w indeksie etycznych firm FTSE4Good, zainicjowanym w 2001 roku przez Financial Times i londyńską giełdę.

Logo Ethibel Pioneer and Excellence

Paryż: W 2014, podobnie jak w latach ubiegłych, firma Henkel znalazła się w rejestrze inwestycji i na indeksach zrównoważonego rozwoju Excellence Europe i Excellence Global. Obecność Henkla w zestawieniach Forum Ethibel potwierdza reputację firmy jako lidera korporacyjnej odpowiedzialności w swoim sektorze.

Logo NYSE Euronext

Paryż: Henkel ponownie znalazł się na indeksach amerykańskiej giełdy NYSE Euronext i francuskiej agencj ratingowej Vigeo (Euronext Vigeo World 120, Europe 120 i Eurozone 120). Ocena dokonywana jest w oparciu o kryteria opracowane przez Vigeo, biorące pod uwagę czynniki środowiskowe, społeczne i ład korporacyjny. Indeks uwzględnia 120 najwyżej ocenionych firm.

Logo Carbon disclosure project

Londyn: Henkel uczestniczy w projekcie oceny śladu węglowego produktów we współpracy z Carbon Disclosure Project od 2004 r., otrzymując w 2014 r. ocenę 85B w zakresie jawności i skuteczności polityki dotyczącej emisji dwutlenku węgla.

Logo ECPI

Mediolan: Firma Henkel obecna jest na indeksach “ECPI Euro Ethical Equity” i “ECPI EMU Ethical Equity”. Według procedury screeningowej przyjętej przez ECPI 150 spółek giełdowych obecnych na liście ECPI posiada najwyższą rekomendację inwestycyjną na rynku europejskim (“Euro”) i w europejskiej Unii Gospodarczej i Walutowej (“EMU”). ECPI S.r.I. jest częścią Gruppo Medio S.p.A. Początki indeksów etycznych ECPI sięgają 1999 r.

Logo Züricher Kantonalbank

Zurych: W 2014 r. Henkel ponownie otrzymał najwyższą ocenę “AAA” w ratingu zrównoważonego rozwoju Zürcher Kantonalbank (ZKB). Potwierdzono pozycję Henkla pozwalającą na korzystanie z różnych produktów inwestycyjnych oferowanych przez szwajcarskie banki.