Moja biblioteka

6 200 Ambasadorów dla zrównoważonego świata

Od 2012 roku blisko 6200 pracowników firmy Henkel na całym świecie zostało Ambasadorami Zrównoważonego Rozwoju, realizując działania edukacyjne skierowane do dzieci szkół podstawowych.

Jeśli chcemy osiągnąć nasz zrównoważony cel potrojenia do 2030 wartości produkcji w stosunku do ilości wykorzystanych zasobów, to musimy zaangażować w to naszych pracowników. Dlatego staramy się, by wszyscy nasi pracownicy dobrze rozumieli ideę zrównoważonego rozwoju i potrafili przekazywać innym, dlaczego jest tak ważna.

Jedną z naszych najważniejszych inicjatyw edukacyjnych firmy Henkel jest program Ambasadorów Zrównoważonego Rozwoju, realizowany od 2012 roku. Zachęcamy naszych pracowników, aby stawali się ambasadorami tej idei w zewnętrznym świecie. Do tej pory firma Henkel wyszkoliła 6200 ambasadorów w 74 krajach. Ambasadorzy prowadzą zajęcia dla uczniów szkół podstawowych, przekazując im wiedzę na temat odpowiedzialnego korzystania z zasobów planety. Dotarliśmy już do około 63 tys. uczniów z 43 krajów.

Kolejne inicjatywy na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju

W 2014 r. ruszyła inicjatywa „(Y)our move toward sustainability” („Twój ruch na rzecz zrównoważonego rozwoju”), która zachęca pracowników do bardziej odpowiedzialnych i zrównoważonych zachowań w życiu i w pracy, np. oszczędzania energii czy zdrowszych wyborów żywieniowych.

W 2015 r. pojawiła się kolejna inicjatywa: w ramach „Say yes! to the future” („Powiedz tak! przyszłości”) przedstawiciele handlowi Henkla na całym świecie przechodzą szkolenie na temat zrównoważonego rozwoju w kontekście sprzedaży, wykraczające poza treści z programu Ambasadorów Zrównoważonego Rozwoju. Następnie wykorzystują tę wiedzę w projektach współpracy z klientami detalicznymi – na przykład w logistyce lub dla promowania zrównoważonych decyzji zakupowych. Program szkoleniowy obejmuje także międzynarodowe przykłady najlepszych praktyk współpracy z partnerami handlowymi, co ma służyć inicjowaniu nowych form współpracy.

Obrazy

Kathrin Menges, Executive Vice President Human Resources and Infrastructure Services, wyjaśnia uczniom ze szkoły w Düsseldorfie, co to jest odpowiedzialna konsumpcja.

Bruno Piacenza, Executive Vice President Laundry & Home Care, podczas wizyty w szkole podstawowej w Düsseldorfie.

Jaroslava Haid-Járková, dyrektor zarządzająca firmy Henkel w Czechach, i jej współpracownik Jan Zelizko wyjaśniają zasady zrównoważonego rozwoju dzieciom w Pradze.

Uta Steffen-Holderbaum wyjaśnia ideę zrównoważonego rozwoju uczniom w Düsseldorfie.

Ambasadorzy Zrównoważonego Rozwoju zachęcają uczniów szkół podstawowych do wymyślania własnych sposobów oszczędzania energii i wody w ich codziennym życiu.

Ambasadorzy Zrównoważonego Rozwoju podczas zajęć z dziećmi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Film dla dzieci (w jęz. angielskim)

2:57Min.

Sustainability Film for Kids

This educational video is shown to school children worldwide in order to show how they can make a contribution to sustainability.

30.04.14

Odsłony:

Wywiady z Ambasadorami Zrównoważonego Rozwoju

Kathrin Menges, Corporate Senior Vice President

Kathrin Menges

"Wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy z wpływu, jaki sami wywieramy na środowisko naturalne. Dlatego musimy zrozumieć, że liczy się każdy najmniejszy gest i musimy nauczyć się wykorzystywać zasoby naturalne w bardziej efektywny sposób tak, aby osiągać więcej za mniej.”
Kathrin Menges, Executive Vice President of Human Resources and Chair of the Henkel Sustainability Council

Wywiad z Ambasadorką Zrównoważonego Rozwoju Kathrin Menges

Carol Milan

"Teraz widzę, że zrównoważony rozwój jest koniecznością. Możemy sprawić, że będzie on częścią naszego sposobu myślenia, codziennego życia i kultury."
Ambasadorka Zrównoważonego Rozwoju Carol Milan, dział Laundry & Home Care, Liban

Wywiad z Ambasadorką Zrównoważonego Rozwoju Carol Milan

Frank Tenbrock

"Nauczyłem się, że w sformułowaniu “osiągać więcej za mniej’ nie ma sprzeczności. Zrównoważony rozwój i sukces ekonomiczny mogą iść ze sobą parze."
Ambasador Zrównoważonego Rozwoju Frank Tenbrock, dział Finansów, Niemcy

Wywiad z Ambasadorem Zrównoważonego Rozwoju Frankiem Tenbrock

Johanna Griese

"Musimy być gotowi zmienić swoje nawyki. Jeżeli wszyscy zdobędziemy się na niewielkie zmiany w naszym codziennym życiu, razem będziemy mieć znaczący wpływ na zachowanie zrównoważonej równowagi w przyszłości."
Ambasadorka Zrównoważonego Rozwoju Johanna Griese, Dział personalny, Niemcy

Pobierz

Więcej informacji