Moja biblioteka

Ambasadorów dla zrównoważonego świata

Od 2012 roku ponad 10 tysięcy pracowników firmy Henkel na całym świecie zostało Ambasadorami Zrównoważonego Rozwoju, realizując działania edukacyjne skierowane do dzieci szkół podstawowych.

Jeśli chcemy osiągnąć nasz zrównoważony cel potrojenia do 2030 wartości produkcji w stosunku do ilości wykorzystanych zasobów, to musimy zaangażować w to naszych pracowników. Dlatego staramy się, by wszyscy nasi pracownicy dobrze rozumieli ideę zrównoważonego rozwoju i potrafili przekazywać innym, dlaczego jest tak ważna.

Jedną z naszych najważniejszych inicjatyw edukacyjnych firmy Henkel jest program Ambasadorów Zrównoważonego Rozwoju, realizowany od 2012 roku. Zachęcamy naszych pracowników, aby stawali się ambasadorami tej idei w zewnętrznym świecie. Do tej pory firma Henkel wyszkoliła ponad 10 tysięcy ambasadorów w 79 krajach. Ambasadorzy prowadzą zajęcia dla uczniów szkół podstawowych, przekazując im wiedzę na temat odpowiedzialnego korzystania z zasobów planety. Dotarliśmy już do ponad 84 tysięcy uczniów z 47 krajów.

Kolejne inicjatywy na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju

W 2014 r. ruszyła inicjatywa „(Y)our move toward sustainability” („Twój ruch na rzecz zrównoważonego rozwoju”), która zachęca pracowników do bardziej odpowiedzialnych i zrównoważonych zachowań w życiu i w pracy, np. oszczędzania energii czy zdrowszych wyborów żywieniowych.

W 2015 r. pojawiła się kolejna inicjatywa: w ramach „Say yes! to the future” („Powiedz tak! przyszłości”) przedstawiciele handlowi Henkla na całym świecie przechodzą szkolenie na temat zrównoważonego rozwoju w kontekście sprzedaży, wykraczające poza treści z programu Ambasadorów Zrównoważonego Rozwoju. Następnie wykorzystują tę wiedzę w projektach współpracy z klientami detalicznymi – na przykład w logistyce lub dla promowania zrównoważonych decyzji zakupowych. Program szkoleniowy obejmuje także międzynarodowe przykłady najlepszych praktyk współpracy z partnerami handlowymi, co ma służyć inicjowaniu nowych form współpracy.

Obrazy

Kathrin Menges, Executive Vice President Human Resources and Infrastructure Services, wyjaśnia uczniom ze szkoły w Düsseldorfie, co to jest odpowiedzialna konsumpcja.

Bruno Piacenza, Executive Vice President Laundry & Home Care, podczas wizyty w szkole podstawowej w Düsseldorfie.

Jaroslava Haid-Járková, dyrektor zarządzająca firmy Henkel w Czechach, i jej współpracownik Jan Zelizko wyjaśniają zasady zrównoważonego rozwoju dzieciom w Pradze.

Uta Steffen-Holderbaum wyjaśnia ideę zrównoważonego rozwoju uczniom w Düsseldorfie.

Ambasadorzy Zrównoważonego Rozwoju zachęcają uczniów szkół podstawowych do wymyślania własnych sposobów oszczędzania energii i wody w ich codziennym życiu.

Ambasadorzy Zrównoważonego Rozwoju podczas zajęć z dziećmi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Film dla dzieci (w jęz. angielskim)

2:57Min.

Sustainability Film for Kids

This educational video is shown to school children worldwide in order to show how they can make a contribution to sustainability.

30.04.14

Odsłony:

Pobierz

Więcej informacji