Gliss Kur

Już ponad 50lat kosmetyki Gliss Kur pozwalają spełniać marzenia o pięknych, lśniących i zdrowo wyglądających włosach.  Wprowadzenie w 1952 Gliss Spray-Tonic, który nawilżał suche włosy, zapoczątkowało rozwój marki koncentrującej się na regeneracji włosów z różnymi problemami.  W ciągu kolejnych lat Gliss Kur wprowadzał innowacyjne rozwiązania i produkty, na przykład linie z płynnymi proteinami jedwabiu czy Asia Straight, linie produktów dedykowane do włosów blond lub brąz.

W 2000 roku została wprowadzona nowa receptura oparta na Scan Repair Complex,  która rozpoznaje zniszczone i zdrowe fragmenty włosa, zarówno na jego powierzchni jak i wewnątrz. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu zjawiska przyciągania cząsteczek. Uszkodzone miejsca włosa mają bowiem inny ładunek elektryczny, niż zdrowe, odpowiednio nawilżone.

W 2008 roku formuła kosmetyków Gliss Kur zostaje ulepszona i opiera się na Systemie Regeneracji Komórek, który działa nie tylko na powierzchnię włosów, ale także na ich strukturę wewnętrzną. Za sprawą protein keratyny, identycznych jak występujące w strukturze włosa, kosmetyki Gliss Kur przenikają w głąb włosa, odbudowując od podstaw zniszczone komórki. Proteiny keratyny precyzyjnie wypełniają zniszczone fragmenty włosa, wygładzając strukturę i wzmacniając go dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne. Włosy stają się elastyczne i są chronione przed działaniem czynników zewnętrznych – takich jak ciepło suszarek, substancje chemiczne czy promienie słoneczne.

Z kolei zawarte w formule dodatnio naładowane cząsteczki, rozpoznają ujemnie naładowane, zniszczone fragmenty zewnętrznej powierzchni włosa i wypełniają je, neutralizując ubytki. Nowa formuła Gliss Kur zastosowana została we wszystkich kosmetykach Gliss Kur.

W 2011 roku formuła wszystkich kosmetyków do pielęgnacji włosów Gliss Kur, wzbogacona została o Kompleks Płynnej Keratyny. Dzięki nowej formule włosy są podwójnie wzmocnione - od wewnątrz i od zewnątrz. Kompleks Płynnej Keratyny uzupełnia działanie dotychczasowego Systemu Regeneracji Komórek, kompleksowo regenerując zniszczone włosy. Odbudowuje on zewnętrzną powłokę włosa, podczas gdy System Regeneracji Komórek odpowiedzialny jest za odbudowę wewnętrznej struktury włosów.

Gliss Kur to dziewięć linii i szeroki asortyment produktów przeznaczonych do różnego rodzaju włosów i włosów z różnorodnymi problemami. Dzięki zastosowaniu zróżnicowanych formuł zawierających cenne składniki takie jak ekstrakty z kwiatu orchidei, bursztynu, olejki z drzewa arganowego czy masło shea - włosy odzyskują zdrowy wygląd i piękny połysk.


Linki zewnętrzne